Złodziej jak Spider-Man, uciekał przed policją po balkonach. W domu m.in. dragi i karabinek

Złodziej jak Spider-Man, uciekał przed policją po balkonach. W domu m.in. dragi i karabinek
fot. KMP Legnica 39-letniemu mężczyźnie, który próbował w spektakularny sposób uciec policjantom, grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, kradzież

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzili działania operacyjne, dzięki którym ustalili mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na terenie miasta i powiatu legnickiego. – W wyniku zaplanowanych działań kryminalni udali się do jednego z mieszkań w Legnicy, gdzie miał przebywać 39-latek. Podejrzany nie miał jednak zamiaru spotkać się z policjantami i zdecydował się na ucieczkę przez balkon – informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

I dodaje:

Nie przestraszyło go nawet to, że przebywał na czwartym piętrze.

Plan spalił na panewce. Policjanci bowiem przewidzieli to, jak złodziej może się zachować, i czekali na niego z drugiej strony balkonu. Legnickiemu Spider-Manowi udało się zejść do drugiego piętra, skąd za pomocą podnośnika został przez policjantów ściągnięty na dół.

Na tym jednak nie koniec. Podczas przeszukania i legniczanina, i mieszkania, w którym przebywał, mundurowi zabezpieczyli narkotyki, karabinek, amunicję, a także sprzęt służący do kradzieży pojazdów oraz rzeczy mogące pochodzić z przestępstwa (elektronarzędzia, numizmaty czy sprzęt multimedialny).

Ustalono również, że podejrzany ma na koncie kradzież samochodu marki Volkswagen oraz kradzież motocykla. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kilka tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.