Wiedza i zabawa podczas igrzysk olimpijskich w Bolesławcu

Wiedza i zabawa podczas igrzysk olimpijskich w Bolesławcu
fot. UM Bolesławiec 9 czerwca 2021 r. miały miejsce kolejne zmagania sportowe przedszkolaków.
istotne.pl 183 przedszkole, mosir bolesławiec, sm bolesławiec

Tym razem w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 4 i nr 7 zawodnicy rywalizowali podczas „Olimpiady Bezpiecznego Malucha”, której inicjatorem jest Straż Miejska w ramach projektu „Bezpieczny Bolesławiec”. Podczas zawodów najmłodsi bolesławianie uczą się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz działać ekologicznie. Naukę bezpieczeństwa przeciwpożarowego poznają poprzez zabawę.

W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 5 sportowe konkurencje przebiegały w czasie „Olimpiady optymizmu”. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu przygotował: bieg przez płotki, łucznictwo, skok w dal, rzut do kosza, strzał na bramkę, rzut woreczkiem. Zawody odbyły się w duchu olimpijskiej rywalizacji. Ponieważ najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział – każdy zawodnik zasłużył na pamiątkowy medal.

9 czerwca 2021 roku sport królował w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 2. Odbyła się „Olimpiada Optymizmu” zorganizowana przy pomocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.

Po oficjalnym otwarciu Olimpiady i zapaleniu symbolicznego ognia olimpijskiego dzieci z pięciu grup rywalizowały w konkurencjach sportowych i sprawnościowych. Były to: rzut woreczkiem do celu, strzał na bramkę, rzut do kosza, skok w dal, łucznictwo, bieg przez płotki. Rywalizacja była spora, a satysfakcja, gdy się udało osiągnąć wymarzony wynik – jeszcze większa. Tak jak igrzyska olimpijskie, nasza Olimpiada także odbywała się pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich drużyn przedszkolnych. Wszyscy „Mali – Wielcy” sportowcy otrzymali pamiątkowe złote medale, a przedszkole dyplom za udział w Olimpiadzie. Zabawa była wspaniała! Dziękujemy i zapraszamy za rok!

tekst zlecony