Akcja Zima. Policja kontroluje miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni

Akcja Zima. Policja kontroluje miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni
fot. KPP Bolesławiec Mundurowi: – Tegoroczna zima jest wyjątkowo trudna dla osób bezdomnych, dlatego każdy z nas powinien reagować, widząc osobę, której życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.
istotne.pl 183 policja

Reklama

Siarczyste mrozy utrzymują się na terenie całej Polski, dlatego policjanci intensyfikują działania kontrolne miejsc, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu regularnie kontrolują tego typu miejsca. – Celem działań jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia. Podejmowane działania prewencyjne policjantów zmierzają do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń oraz zapewnienia pomocy jak największej ilości osób będących w potrzebie – informuje asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowy bolesławieckiej KPP. – Policjanci zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu w okolicznościach zagrażających ich życiu.

Rzeczniczka dodaje:

Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych udzielają potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki. W tym sezonie zimowym – z uwagi na pandemię i obostrzenia sanitarne – zmianie uległy zasady korzystania z noclegowni.

Policjanci przypominają, że czasami jeden telefon może uratować ludzkie życie.

Reklama