Nie będzie galerii handlowej w Nowogrodźcu? Uchwała zostanie wycofana?

Nie będzie galerii handlowej w Nowogrodźcu? Uchwała zostanie wycofana?
fot. Gmina Nowogrodziec Cała sprawa ma się rozstrzygnąć na lutowym posiedzeniu Rady Miejskiej w Nowogrodźcu.
istotne.pl gmina nowogrodziec

Jak poinformowało na swoim fanpejdżu nowogrodzieckie Obywatelskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych VE-TO, Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Nowogrodźcu podjęła decyzję tym, że kwestia sprzedaży placu R. Wróblewskiego, gdzie miała powstać galeria handlowa, wróci pod obrady radnych. VE-TO:

Teraz na kolejnej sesji Rady Miejskiej jest szansa, że uchwała będzie wycofana z obiegu prawnego. To zależy, jak zagłosują radni. Wszystko w ich rękach, podniesionych za albo przeciw.

Organizacja dodaje:

Szanowni Mieszkańcy, zwróćcie się do swoich radnych, rozmawiajcie z nimi o tym głosowaniu. Od niego zależy, czy w centrum stracimy ostatnią wolną, zieloną przestrzeń.

Jak z kolei czytamy na stronie Urzędu Gminy w Nowogrodźcu:

Przedstawiamy stanowisko Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Nowogrodźcu […], wyrażone w projekcie uchwały Rady Miejskiej wraz z uzasadnieniem, na najbliższą sesję, która odbędzie się 19 lutego 2021 r.

Radni stosunkiem głosów 3 za, 2 przeciw, proponują odstąpienie od sprzedaży nieruchomości niezabudowanej przy pl. R. Wróblewskiego w Nowogrodźcu.

W uzasadnieniu projektu uchwały zapisano:

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji […] po rozpatrzeniu wniosku mieszkańców o wycofanie z obiegu prawnego uchwały […] Rady Miejskiej w Nowogrodźcu z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie sprzedaży nieruchomości niezabudowanej – uznała wniosek za zasadny, stwierdzając, że nie powinno się sprzedawać działki, ponieważ gmina nie jest jeszcze gotowa. Teren dookoła nie jest przygotowany pod inwestycję, czyli nie ma miejsc parkingowych. Gmina nie jest zabezpieczona strategicznie dookoła poprzez stworzenie całej infrastruktury, która by zapewniała przemieszczanie się, docieranie do działki. Nie ma nic wybudowanego i zabezpieczonego w planie typu „park”, czegoś, co by spełniało oczekiwania mieszkańców.

Co Wy na to? Zapraszamy do dyskusji.