Młody Ukrainiec z 4 promilami zatrzymany. Jechał tirem po autostradzie A4

Młody Ukrainiec z 4 promilami zatrzymany. Jechał tirem po autostradzie A4
fot. KPP Bolesławiec 28-letniemu obywatelowi Ukrainy grozić może kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 alkohol, policja, a4

Reklama

Policjanci z legnickiej drogówki w czasie patrolowania autostrady A4 otrzymali informację, że kierujący samochodem ciężarowym z naczepą jedzie całą szerokością jezdni i że prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

– Funkcjonariusze natychmiast udali się w kierunku Zgorzelca, gdzie na wysokości 73 km A4 (gmina Chojnów) zauważyli wskazany pojazd. Policjanci natychmiast zatrzymali do kontroli kierującego, uniemożliwiając mu dalszą jazdę – informuje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. – Od mężczyzny było czuć wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mundurowi zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz cudzoziemcowi grozić może kara do dwóch lat więzienia. Mundurowi:

Słowa uznania kierujemy do zgłaszającego, który wykazał się obywatelską postawą i powiadomił o swoich podejrzeniach policjantów. Jego natychmiastowa i odpowiednia reakcja pozwoliła wyeliminować z drogi kierowcę, który był realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Reklama