Zobacz, jak powstawał bolesławiecki szpital modułowy. Wyjątkowe wideo!

Zobacz, jak powstawał bolesławiecki szpital modułowy. Wyjątkowe wideo!
fot. Stefańczyk Studio Prezentujemy nigdy dotąd niepublikowane w całości wideo autorstwa Stefańczyk Studio.
istotne.pl szpital powiatowy, koronawirus

W Legnicy otwarto dziś szpital modułowy. Miasto poszło w ślady Bolesławca. (Legnicki obiekt zbudowała zresztą ta sama firma). Warto zatem wrócić do tego, jak powstawał ten bolesławiecki. Poniżej prezentujemy wyjątkowe wideo zrealizowane przez Stefańczyk Studio. Co godne podkreślenia, filmik dotychczas nie był nigdzie publikowany w całości:

Jak Wam się podoba? Zapraszamy do dyskusji.

Przypomnijmy. Pod koniec listopada ub.r. informowaliśmy, że nowy modułowy szpital w Bolesławcu jest gotowy na przyjęcie pacjentów. Sprawna współpraca samorządu województwa, lokalnych władz, a także dyrekcji szpitala powiatowego w Bolesławcu pozwoliła wybudować i wyposażyć nowy obiekt w ciągu 3,5 miesiąca. Dzięki zaangażowaniu samorządu województwa inwestycję wartą przeszło 8 mln złotych sfinansowano w całości ze środków unijnych. Po zakończeniu pandemii szpital modułowy nadal będzie służył pacjentom, np. jako zakład opieki długoterminowej.

– Szpital powiatowy w Bolesławcu od początku epidemii znajduje się na pierwszej linii walki z koronawirusem i jest jednym z głównych ośrodków leczenia pacjentów z COVID-19 na Dolnym Śląsku. Budowa szpitala kontenerowego ruszyła latem i była jednym z elementów przygotowań do walki z kolejną falą epidemii. Jako samorząd województwa sfinansowaliśmy w całości budowę oraz wyposażenie szpitala, przeznaczając na ten cel 8,2 mln zł ze środków unijnych – mówił wówczas marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Szpital modułowy służy leczeniu osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Decyzja o jego budowie zapadła latem i była jednym z elementów przygotowywania systemu ochrony zdrowia w regionie do kolejnej fali epidemii koronawirusa. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie sierpnia, a zakończono je 1 października. W tym czasie wykończono oraz wyposażono budynek o powierzchni prawie 1300 mkw., z potencjałem 65 łóżek, w tym 12 miejsc respiratorowych.

Szpital jest nowoczesny i zapewnia komfortowe warunki dla pacjentów oraz pełne zaplecze dla kadry medycznej. Sale 1-, 2- i 3-łóżkowe z łazienkami stanowią standard na wyposażeniu szpitala. Pacjenci będą leczeni najbardziej skutecznymi terapiami dostępnymi na rynku medycznym przez wykwalifikowany, doświadczony zespół liczący blisko 60 osób.