23 Śląski Pułk Artylerii: uroczyste wręczenie broni ochotnikom

23 Śląski Pułk Artylerii: uroczyste wręczenie broni ochotnikom
fot. kpt. Agnieszka Kozik Ochotnicy II turnusu służby przygotowawczej otrzymali broń z rąk dowódcy 23 pułku artylerii pułkownika Marka Wasielewskiego,.
istotne.pl 183 wojsko, 23śpa

Reklama

9 lutego – ten dzień elewi zapamiętają na długo. To niezwykle ważny moment dla każdego żołnierza. Dowódca bolesławieckich artylerzystów płk Marek Wasielewski uroczyście wręczył broń delegacji żołnierzy służby przygotowawczej, którzy rozpoczęli czterotygodniową przygodę z wojskiem w 23 pułku artylerii. I podkreślił:

Za chwilę w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej wręczę Wam broń, która stanowi symbol męstwa i dyscypliny. Jest to ogromny zaszczyt, ale i zarazem odpowiedzialność. Dbajcie o nią i posługujcie się nią właściwie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Niech ta broń będzie symbolem najwyższych wartości, jakimi są BÓG, HONOR, OJCZYZNA.

23 Śląski Pułk Artylerii:

Broń jest symbolem i atrybutem każdego żołnierza, a jej posiadanie to obowiązek i ogromna odpowiedzialność. Żołnierz musi znać jej budowę, zasadę działania, a także obowiązujące warunki bezpieczeństwa związane z jej używaniem. Przed żołnierzami intensywne szkolenie, które zakończy się dla wszystkich sprawdzianem wiedzy i żołnierskich umiejętności, a zwieńczeniem będzie uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się 6 marca 2021 r.

Reklama