Lód potrafi być bardzo zdradliwy! Strażacy w Parkoszowie

Lód potrafi być bardzo zdradliwy! Strażacy w Parkoszowie
fot. OSP Trzebień Druhowie: – Ćwiczenia miały na celu przypomnienie i utrwalenie technik ratowniczych z zakresu ratownictwa lodowego na akwenach, jak również zapoznanie się ze sprzętem ratowniczym.
istotne.pl straż pożarna, ćwiczenia

13 lutego wszystkie strażackie jednostki Gminy Bolesławiec (OSP w Brzeźniku, OSP w Ocicach, OSP w Starych Jaroszowicach oraz OSP w Trzebieniu) uczestniczyły w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa lodowego na akwenie k. miejscowości Parkoszów.

Strażacy ochotnicy z Trzebienia:

Ćwiczenia miały na celu przypomnienie i utrwalenie technik ratowniczych z zakresu ratownictwa lodowego na akwenach, jak również zapoznanie się ze sprzętem ratowniczym wykorzystywanym podczas tego typu działań ratowniczych, będącym na wyposażeniu OSP w Trzebieniu.

Druhowie dodają:

Wszyscy uczestnicy ćwiczeń potwierdzili przydatność tego rodzaju ćwiczeń i wyrazili chęć uczestnictwa w tego rodzaju przedsięwzięciach w przyszłości.

Oraz apelują:

Przy okazji występowania obecnej aury pogodowej prosimy Państwa o rozwagę w pobliżu zbiorników wodnych i na lodzie – szczególnie podczas odwilży. Lód potrafi być bardzo zdradliwy, o czym świadczą statystyki wypadków śmiertelnych na lodzie, szczególnie dzieci!!