Wyłudzili prawie 150 tys. zł „na wnuczka”. 29-letnia Monika B. aresztowana

Wyłudzili prawie 150 tys. zł „na wnuczka”. 29-letnia Monika B. aresztowana
fot. Krzysztof Gwizdała Kobiecie, która została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące, grozić może kara od sześciu miesięcy do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, oszustwo, prokuratura, sąd

Reklama

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące Monikę B., 29-letnią podejrzaną o współudział w oszustwach „na wnuczka/dziecko”. Sprawcy wyłudzili blisko 150 tysięcy złotych od trzech pokrzywdzonych.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze:

Do popełnienia oszustw na szkodę mieszkanek powiatu kamiennogórskiego i lwóweckiego doszło 1 lutego 2021 roku. Każdorazowo sprawcy telefonicznie informowali kobiety o rzekomym wypadku samochodowym ze skutkiem śmiertelnym, który miał być spowodowany przez ich córkę lub syna. Jedynie przekazanie pieniędzy tytułem kaucji miało pozwolić na uniknięcie tymczasowego aresztowania przez rzekomego sprawcę wypadku.

Po odbiór gotówki zgłaszał się wysłany przez oszustów kurier. Jedna z pokrzywdzonych przekazała bandytom 80 tysięcy złotych. Kolejne z oszukanych kobiet straciły około 45 tysięcy złotych i 20 tysięcy złotych.

Śledczy:

Po ustaleniu, że jednym ze sprawców była 29-letnia Monika B., została ona zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze. Kobiecie zarzucono popełnienie wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami trzech przestępstw oszustwa.

B. grozić może kara od sześciu miesięcy do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Reklama