Obwodnica Bolesławca – drugi etap! Ruszają prace przygotowawcze

Obwodnica Bolesławca – drugi etap! Ruszają prace przygotowawcze
fot. Maria Lupan on Unsplash Komfort, wygoda i bezpieczeństwo kierowców. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu 29 stycznia podpisała umowę na wykonanie projektu budowy II etapu obwodnicy Bolesławca. Dokumentacja powstanie w ciągu 24 miesięcy.
istotne.pl inwestycja, um bolesławiec

Magistraccy urzędnicy:

Projektowana droga będzie pełnić funkcję północno-wschodniej obwodnicy Bolesławca. Początek projektowanej drogi przewiduje się w km około 67+200 istniejącej drogi wojewódzkiej nr 297 w m. Łąka, natomiast koniec w miejscu istniejącego skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w m. Kruszyn. Długość planowanej do zaprojektowania drogi wynosi około 5,9 km. Droga będzie przebiegać po terenach leśnych oraz uprawnych. Będzie krzyżować się z istniejącymi drogami, które zostaną włączone w jej przebieg za pomocą skrzyżowań prostych lub skanalizowanych z wydzielonymi lewoskrętami lub skrzyżowań typu rondo w zależności od prognozowanego ruchu.

MapaMapafot. UM Bolesławiec

I dodają:

Droga swoim przebiegiem krzyżuje się z drogami gminnymi i powiatowymi, linią kolejową i kończy swój bieg na rondzie w Kruszynie zrealizowanym w 2018 roku.

Jaki jest cel inwestycji?

Kontynuowanie budowy nowego połączenia umożliwiającego przejazd z węzła autostrady A4 do miejscowościami leżących na południe i wschód od Bolesławca, i to bez konieczności przejazdu przez miasto. Planowany odcinek skomunikuje drogę wojewódzką nr 297 z drogą krajową nr 94 w kierunku węzła Krzywa i poprzez istniejący odcinek południowo-wschodniej obwodnicy Bolesławca z drogą wojewódzką nr 363 w kierunku Złotoryi.

UM:

Powyższy odcinek stanowi ostatni etap budowy ciągu komunikacyjnego: wschodniej obwodnicy Bolesławca, docelowo umożliwiając objazd aglomeracji Bolesławca od jego północnej i wschodniej strony.

Wykonawcą dokumentacji projektowej będzie Biuro Projektów TRASA z Poznania.

Co Wy na to?