Kontrolują autobusy i osoby na kwarantannie. Tych ostatnich jest już blisko 1,2 tys.

Kontrolują autobusy i osoby na kwarantannie. Tych ostatnich jest już blisko 1,2 tys.
fot. KPP Bolesławiec Mundurowi sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu bolesławieckiego stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie kontrolują środki transportu publicznego oraz osoby przebywające na kwarantannie domowej.
istotne.pl 183 policja

Reklama

Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu:

W związku z trwającą trzecią falą pandemii każdego dnia przybywa osób zakażonych i przebywających na kwarantannie. Bolesławieccy policjanci cały czas sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają ograniczeń wprowadzonych dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Od soboty zostały rozszerzone zasady bezpieczeństwa epidemicznego, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tylko wczoraj [w niedzielę, 28 marca – przyp. istotne.pl] podczas kontroli miejsc publicznych policjanci ujawnili 21 osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Mało tego, mundurowi kontrolują różne miejsca i sprawdzają osoby przebywające na kwarantannie domowej. Policja: – Pozostających w domu w związku z COVID-19 przybywa z dnia na dzień, w niedzielę na terenie powiatu bolesławieckiego osób przebywających na kwarantannie i izolacji było blisko 1200.

Mundurowi dodają:

Przypominamy o zalogowaniu się do aplikacji „Kwarantanna domowa”, która dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Więcej na temat aplikacji „Kwarantanna Domowa” na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” można zyskać szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. To proste narzędzie znacznie ułatwia weryfikację realizacji obowiązków pozostania w kwarantannie.

Każdego dnia do osób, które zainstalowały i aktywowały tę aplikację, przychodzi wiadomość z prośbą o przesłanie swojego zdjęcia. Za pomocą geolokalizacji oraz programu do porównywania twarzy sprawdzane jest miejsce pobytu i osoba, która powinna pozostać w izolacji domowej.

Reklama