Zapaskudzili Opitza, Zgorzelecką i Prusa, zostali ukarani

Zapaskudzili Opitza, Zgorzelecką i Prusa, zostali ukarani
fot. SM Bolesławiec Straż Miejska w Bolesławcu: – Po raz kolejny przypominamy, iż zanieczyszczanie lub zaśmiecenie miejsca dostępnego dla publiczności, a w szczególności drogi, ulicy, placu, ogrodu, trawnika lub zieleńca, jest niedopuszczalne, a osoba dokonująca takiego czynu popełnia wykroczenie.
istotne.pl śmieci, sm bolesławiec

11 marca strażnicy miejscy udali się na ul. Opitza, gdzie według zgłoszenia pod obudowę śmietnikową nieznany sprawca wyrzucił odpady budowlane i gruz. SM:

W wyniku czynności służbowych ustalono sprawcę zaśmiecenia terenu, który ukarany został mandatem karnym i zobowiązany do usunięcia zanieczyszczeń, co niezwłocznie uczynił.

12 marca zaś strażnicy miejscy podejmowali czynności w związku z zaśmieceniem terenu przy obudowie śmietnikowej przy ul. Zgorzeleckiej. Mundurowi:

W toku przeprowadzonych czynności służbowych ustalono sprawcę wykroczenia. Nieodpowiedzialnego mieszkańca Bolesławca również ukarano mandatem karnym i jednocześnie zobligowano do posprzątania zalegających kartonów, co niezwłocznie uczynił.

Natomiast 15 marca dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przy jednej z obudów śmietnikowych przy ul. Prusa składowane są duże ilości gruzu. Strażnicy miejscy: – Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie: w kilkudziesięciu workach znajdował się gruz. W wyniku podjętych czynności ustalono mieszkanie, w którym prowadzony jest remont, a następnie mężczyznę, który zaśmiecił gruzem teren pod obudową śmietnikową. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem oraz uprzątnął odpady.

Straż Miejska w Bolesławcu:

Opisane wyżej zachowanie jest niedopuszczalne i karalne, dlatego też pamiętajmy o tym, planując remont. Ponadto po raz kolejny informujemy, iż szczegółowych informacji dotyczących odbierania odpadów, jak również rodzajów odpadów, które możemy samodzielnie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ulicy Staszica 6 w Bolesławcu, udziela Biuro Obsługi Klienta Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej (tel. 75 734 62 71, nr wew. 34).

I dodaje:

Ponadto pamiętajmy, że gruzu – ani innych odpadów poremontowych – w żadnym wypadku nie można wyrzucać do „zwykłego” pojemnika na odpady, niezależnie od ich ilości. Nie zaliczają się one bowiem do odpadów komunalnych.