Zapaskudzili Opitza, Zgorzelecką i Prusa, zostali ukarani

Zapaskudzili Opitza, Zgorzelecką i Prusa, zostali ukarani
fot. SM Bolesławiec Straż Miejska w Bolesławcu: – Po raz kolejny przypominamy, iż zanieczyszczanie lub zaśmiecenie miejsca dostępnego dla publiczności, a w szczególności drogi, ulicy, placu, ogrodu, trawnika lub zieleńca, jest niedopuszczalne, a osoba dokonująca takiego czynu popełnia wykroczenie.
istotne.pl 183 śmieci, sm bolesławiec

Reklama

11 marca strażnicy miejscy udali się na ul. Opitza, gdzie według zgłoszenia pod obudowę śmietnikową nieznany sprawca wyrzucił odpady budowlane i gruz. SM:

W wyniku czynności służbowych ustalono sprawcę zaśmiecenia terenu, który ukarany został mandatem karnym i zobowiązany do usunięcia zanieczyszczeń, co niezwłocznie uczynił.

12 marca zaś strażnicy miejscy podejmowali czynności w związku z zaśmieceniem terenu przy obudowie śmietnikowej przy ul. Zgorzeleckiej. Mundurowi:

W toku przeprowadzonych czynności służbowych ustalono sprawcę wykroczenia. Nieodpowiedzialnego mieszkańca Bolesławca również ukarano mandatem karnym i jednocześnie zobligowano do posprzątania zalegających kartonów, co niezwłocznie uczynił.

Natomiast 15 marca dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przy jednej z obudów śmietnikowych przy ul. Prusa składowane są duże ilości gruzu. Strażnicy miejscy: – Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie: w kilkudziesięciu workach znajdował się gruz. W wyniku podjętych czynności ustalono mieszkanie, w którym prowadzony jest remont, a następnie mężczyznę, który zaśmiecił gruzem teren pod obudową śmietnikową. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem oraz uprzątnął odpady.

Straż Miejska w Bolesławcu:

Opisane wyżej zachowanie jest niedopuszczalne i karalne, dlatego też pamiętajmy o tym, planując remont. Ponadto po raz kolejny informujemy, iż szczegółowych informacji dotyczących odbierania odpadów, jak również rodzajów odpadów, które możemy samodzielnie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ulicy Staszica 6 w Bolesławcu, udziela Biuro Obsługi Klienta Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej (tel. 75 734 62 71, nr wew. 34).

I dodaje:

Ponadto pamiętajmy, że gruzu – ani innych odpadów poremontowych – w żadnym wypadku nie można wyrzucać do „zwykłego” pojemnika na odpady, niezależnie od ich ilości. Nie zaliczają się one bowiem do odpadów komunalnych.

Reklama