tekst zlecony

Kredka do oczu, czyli sposób na podkreślenie kobiecej głębi

Kredka do oczu, czyli sposób na podkreślenie kobiecej głębi
fot. pixabay.com Każda kobieta, która od czasu do czasu się maluje, z pewnością posiada w swojej kosmetyczce kredkę do oczu. Jest to bowiem niezastąpione narzędzie do podkreślania koloru oczu oraz nietuzinkowej urody.
istotne.pl 1 kobieta, makijaż, uroda, miasto jelenia góra

Reklama

Modelowanie oczu kredką wcale nie jest trudnym zadaniem, wystarczy mieć trochę wprawy oraz dobre narzędzie, które jednocześnie będzie trwałe, ale z kolei nie pozostawi po sobie niepotrzebnych smug.

 

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią kredkę dla siebie? Ciągle zadajesz sobie pytanie, jak poprawnie pomalować nią swoje oczy? By zyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, warto zajrzeć do poniższego artykułu.

Jak podkreślić piękno i głębię kobiecego spojrzenia?

Kredki do oczu współcześnie dostępne są w praktycznie każdym kolorze. Dzięki tak ogromnej różnorodności, każda kobieta może wykonać makijaż w takiej wersji, jaka jej aktualnie odpowiada. Jednak najczęściej wybierana jest klasyczna, czarna kredka, która pasuje do wszystkiego i na każdą okazję. Podczas wyboru kosmetyków, nawet kredki do oczu, niezwykle istotny jest sam odcień, ale równie ważna kwestia to konsystencja czy grubość. Ciemne, brązowe oczy wymagają podkreślenia kredką o ciemniejszych odcieniach, z kolei kobiety posiadające oczy zielone świetnie wyglądają w jaśniejszych, żywszych kolorach. Fioletowe, niebieskie, czerwone czy pomarańczowe kredki doskonale wpisują się w make-up karnawałowy, kiedy kobieta wybiera się na dyskotekę bądź do klubu ze znajomymi.

Co jest istotne podczas wyboru kredek?

Wybierając idealną kredkę dla siebie, warto zwrócić uwagę na jej grubość. Zazwyczaj kosmetyk ten dostępny jest w sztyfcie, a zbyt duża średnica kredki pozwala raczej na nałożenie koloru na całą powiekę, aniżeli na wyrysowanie równej kreseczki. Twardość kredki do oczu jest bardzo istotna. Twarda kredka równocześnie okazuje się niezwykle precyzyjna, dlatego pozwoli ona na łatwe narysowanie kreski na powiece. Dodatkowym atutem twardej kredki jest jej łatwe ostrzenie. Szukając miękkiej kredki do oczu, warto pokusić się o kredkę do oczu kajal, którą z łatwością rozetrzemy na powiekach. Świetny wybór fascynujących kolorów, grubości i twardości kredek znajdziemy na stronie https://drogeria-natur.pl/pl/c/Kredki-do-oczu/143.

Jak poprawnie malować oczy kredką?

Niejednokrotnie kobiety zastanawiały się, czy aby na pewno dobrze używają kredki do oczu. Trików makijażowych związanych z tym narzędziem jest wiele. Kobieta, która chce ukryć, że ma okrągłe oczy, powinna rysować cieńsze kreski, niż ta, która chce tą cechę podkreślić. Z kolei, jeśli chcemy optycznie powiększyć oko, warto skusić się na białą kredkę.

Reklama