Prezydent Piotr Roman z wotum zaufania i absolutorium

Prezydent Piotr Roman z wotum zaufania i absolutorium
fot. UM Bolesławiec Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie udzielenia prezydentowi Piotrowi Romanowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.
istotne.pl 183 piotr roman, um bolesławiec

Radni podjęli uchwałę po zapoznaniu się z przedłożonym „Raportem o stanie miasta Bolesławiec” za 2020 i debacie. Magistraccy urzędnicy:

Raport zawiera roczne dane z poszczególnych dziedzin funkcjonowania miasta, odzwierciedlając tym samym działalność samorządu oraz rozwój Bolesławca w tym szczególnym roku.

– Cieniem na funkcjonowaniu we wszystkich sferach miasta położyła się epidemia spowodowana wirusem SARS-CoV-2, która przerodziła się w pandemię. Walka o życie i zdrowie chorych na COVID-19 od przełomu lutego i marca stała się dominująca w stosunku do wszelkich działań. Większość mieszkańców Bolesławca wykazała się wielką solidarnością, co w roku obchodów 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność” miało znaczącą wymowę. Materialnym znakiem tych obchodów stał się pomnik wzniesiony w parku przy placu Wolności. Znakiem wdzięczności dla medyków i pracujących w służbie zdrowia jest mural na ścianie BOK-MCC przedstawiający anioła – informuje we wstępie prezydent Piotr Roman.

Urząd dodaje:

Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywną opinię o przedłożonym przez prezydenta sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2020 r. Opinia Komisji Rewizyjnej jest również pozytywna.

Szczegółowe informacje na poniższych prezentacjach: