Chciał zabić mężczyznę śrubokrętem z powodu... nieporozumienia na drodze. ARESZT

Chciał zabić mężczyznę śrubokrętem z powodu... nieporozumienia na drodze. ARESZT
fot. freeimages.com (Rob Blissett) Agresorowi, który został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja

Reklama

– Mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek otrzymali zgłoszenie dotyczące ataku niebezpiecznym narzędziem na mężczyznę, który teraz wymaga pilnej opieki medycznej – informuje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali świadka zdarzenia oraz rannego mężczyznę. Policjanci wraz z osobami postronnymi udzielili leżącemu na chodniku pokrzywdzonemu pierwszej pomocy, a także monitorowali jego czynności życiowe do momentu przejęcia najpierw przez strażaków, a następnie przez zespół ratownictwa medycznego.

Rzeczniczka:

Kiedy mężczyzna trafił pod fachową opiekę, mundurowi zebrali informacje od świadka o okolicznościach zajścia, wyglądzie napastnika i pojeździe, którym się poruszał. Powodem całego zajścia miało być nieporozumienie zaistniałe na drodze, dlatego tym bardziej dziwi i szokuje zachowanie napastnika.

Mundurowi zlokalizowali pojazd należący do poszukiwanego mężczyzny. Udali się też do jego domu, ale z relacji sąsiadów wynikało, że podejrzewany wyszedł kilka minut przed przybyciem patrolu.

42-latek został jednak zatrzymany. Przyznał się do ataku. Wyjaśnił, że śrubokręt zostawił w mieszkaniu.

Poszkodowany z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Sprawca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policja:

Ponieważ z ustaleń i zebranego materiału dowodowego wynika, że mężczyzna prawdopodobnie działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia 33-latka, dlatego też za kratkami może spędzić wiele lat.

Reklama