Skatepark obrzydliwe zaśmiecony po libacjach brudasów!

Skatepark obrzydliwe zaśmiecony po libacjach brudasów!
fot. czytelnik Sprawę zgłosił nam czytelnik, wysyłając zdjęcie, na którym widać, w jakim stanie jest bolesławiecki skatepark, dumnie zwany Wiadukt Plaza.
istotne.pl śmieci, skatepark, wiadukt plaza

Czytelnik skomentował stan skateparku poniższymi słowami:

Masakra na skateparku... To tylko mała cześć [widok na zdjęciu przyp. red.], ale to, co tam się dzieje to masakra... Butelki po wódce i piwie  walają się wszędzie.

Najwidoczniej brudasy przeniosły się na wygodne ławeczki na Wiadukt Plaza, nie chce im się już robić spaceru nad Bóbr i zaśmiecać Bobrową Ścieżkę. Niestety na zdjęciach widać, że śmietniki też są przepełnione, więc cześć śmieci została z nich wywiana przez wiatr.

Może brudasów zachęciło to, że od września skatepark, pumptrack i ścianki wspinaczkowe dostępne są również po zmierzchu dzięki oświetleniu, które zostało zamontowane na terenie bulwaru nad Bobrem. Amatorzy piwa i innych trunków mogą teraz delektować się swoimi napojami na świeżym powietrzu w ładnie oświetlonym miejscu. Szkoda, że tego miejsca nie szanują i nie sprzątają po sobie.

Aktualizacja 2020-11-15 19:45

Do redakcji trafił kolejny mail opisujący, to co można zastać na Wiadukt Plaza:

Witam Szanowna Redakcje. W dużym skrócie chciałbym anonimowo zgłosić Wam temat, którym zdecydowanie musicie się zainteresować, ponieważ nasze miasto zamienia się w totalne śmietnisko, za cichym, pośrednim przyzwoleniem władz, poprzez ich brak reakcji na niniejsze zjawisko. Oto obraz, jaki zastałem w sobotni oraz niedzielny poranek na terenie całego skateboardu w obszarze placu zabaw, oraz ławek i śmietników. […] W tej sytuacji rodzi się masa pytań, a podstawowe z nich to: jaka była (a raczej, dlaczego nie było) reakcji Straży Miejskiej i/ lub Policji skoro obiekt ten jest rzekomo monitorowany? Ilość i rozmieszczenie tych wszelkiego śmieci wyraźnie wskazuje, że była tu impreza zorganizowana przez grupę kilkudziesięciu osób […]!

Po rodzaju tych odpadów można stwierdzić, że była to konsumpcja różnego rodzaju alkoholi. Miejsce popularne wśród młodzieży nakazuje sprawdzanie pełnoletności uczestników takiego zebrania. Czyż nie?

Jak widać na zdjęciu, wśród śmieci znajduje się także zdewastowany wózek zakupowy, co także jest procederem kradzieży i zniszczenia cudzego mienia. Czy to może tak lekceważąco być niezauważone?
Pomijając już nielegalny charakter takiego zgromadzenia w okresie pandemii, jest to kompletnie niezgodne z regulaminem użytkowania tego obiektu. Czy to nie jest jawne łamanie prawa?

Zapewne żaden ze sprawców tego aktu nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, a koszt uporządkowania obiektu spadnie na administratora na MOSiR Bolesławiec, czyli pośrednio na każdego mieszkańca tego miasta. […] sprawcy z pewnością wykorzystają to miejsce do tych samych celów i stopniowej całkowitej dewastacji. Czy UM na to stać?

Pomimo sprzyjającej pogody obiekt ten stricte ze względów braku bezpieczeństwa nie nadaje się do użytkowania. Zastanawiające jest to, że obszar do jazdy na deskorolkach oraz rowerach jest relatywnie czysty. Dlaczego? […]