Premier Morawiecki: Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny!

Mateusz Morawiecki
fot. Kancelaria Premiera/Wikimedia Commons Jak poinformował na swoim profilu facebookowym szef rządu Zjednoczonej Prawicy: – Ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie – bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne.
istotne.pl 183 mateusz morawiecki, koronawirus

Reklama

Jak czytamy na profilu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego:

W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych – 65/100 000 mieszkańców – to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek!

Co to oznacza?

Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny!

I dodał:

Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie – bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne.

Oraz zwrócił się do rodaków:

Kochani – wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił – zostańmy w domu. Zasada jest prosta – im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii.

Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa walka, ale jedno jest pewne – razem ją wygramy!

Co Wy na to?

Reklama