Odbył się benefis z trzech jubileuszów

Odbył się benefis z trzech jubileuszów
fot. Z. Pińczuk Państwowa Szkoła Muzyczna, Dorota Pińczuk i Aleksandra Sozańska-Kut wspólnie świętowali. Powodem były rocznice działalności orkiestry oraz pracy artystycznej obu pań.
istotne.pl szkoła muzyczna, dorota pińczuk, aleksandra sozańska-kut

Czwartkowy benefis był świętem muzycznym trzech jubilatów. 10 lat kończyła orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej. Jubileusz 15-lecia pracy artystycznej obchodziła Aleksandra Sozańska-Kut. Natomiast 20 lat działalności zawodowej i artystycznej obchodziła Dorota Pińczuk.

Brak opisuBrak opisufot. Z. Pińczuk

Muzyka grana przez orkiestrę szkoły muzycznej, utwory śpiewane przez Aleksandrę Sozańską-Kut i piosenki Doroty Pińczuk stanowiły w tym dniu jedną całość, która cieszyła publiczność. Elementy humorystyczne poprzez cały koncert przeplatały się z elementami poważnymi i nostalgicznymi. Na scenie pojawiali się nie tylko solenizanci, ale też zaproszeni goście. Pierwszy raz w roli dyrygenta wystąpiła Aleksandra Sozańska-Kut, która przygotowała na tę okazję utwór oratoryjno-kantatowy.

Brak opisuBrak opisufot. Z. Pińczuk

W trakcie koncertu wiele było momentów wzruszających, w których solenizantki składały podziękowania swoim najbliższym. W finale natomiast obu paniom i dyrygentowi orkiestry składano życzenia i podziękowania.