Przyjemniej przy wieży widokowej w Nowogrodźcu

Przyjemniej przy wieży widokowej w Nowogrodźcu
fot. Gmina Nowogrodziec Przy obiekcie zamontowano ławki i kosze na śmieci. Wypielęgnowano drzewa, teren oczyszczone z krzaków i samosiejek.
istotne.pl nowogrodziec

Jak czytamy na stronie nowogrodzieckiego samorządu:

Szanowni Mieszkańcy,

W ramach realizacji zadania pn. „Renowacja wieży widokowej w Nowogrodźcu wraz z zagospodarowaniem terenu”, początkiem bieżącego tygodnia przy wieży widokowej w Nowogrodźcu zostały zamontowane ławki i kosze na odpady. Wykonane zostały również prace pielęgnacyjne rosnących tam drzew. Teren został oczyszczony z krzaków i samosiejek.

Serdecznie zachęcamy Państwa do korzystania z uroków parku, do odpoczynku, spacerów.

Gminni urzędnicy dodają:

Wspominamy w tym miejscu o pracach, jakie zostały wykonane w ramach ww. inwestycji. Wykonana została obróbka blacharska – rzygacz z blachy tytan-cynk oraz instalacja odgromowa, w obrębie elewacji wykonany został remont elementów architektonicznych z cegły ceramicznej i piaskowca, w obrębie elewacji odtworzona została stolarka okienna oraz drzwiowa, wykonany został remont schodów wewnętrznych wachlarzowych oraz remont stropu wieży i tynków wewnętrznych w obrębie obokni.

Wykonano również remont zagospodarowania terenu poprzez rozebranie ceglanego ośmiobocznego cokołu wokół wieży i jego odtworzenie z nowej cegły, remont murków oporowych i nawierzchni placu wokół wieży oraz nawierzchni schodów wejściowych, odtworzenie ścieżek pieszych.

Byliście tam? Jak Wam się podoba?