tekst zlecony

Bolesławiec: Obchody Święta Niepodległości w okresie pandemii

Bolesławiec: Obchody Święta Niepodległości w okresie pandemii
fot. Krzysztof Gwizdała Narodowe Święto Niepodległości zbliża się wielkimi krokami. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, uroczystości organizowane w powiecie bolesławieckim będą skromniejsze i będą znacząco się różnić od tych z ubiegłych lat.
istotne.pl 183 święto niepodległości, powiat bolesławiecki

Reklama

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców obchody odbędą się bez oficjalnej części i uroczystości towarzyszących, do których wszyscy mieszkańcy powiatu bolesławieckiego byli przyzwyczajeni.

Pod Pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości, przy ulicy Bankowej, nastąpi złożenie kwiatów w imieniu mieszkańców przez Starostę Bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka i Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana. O godzinie 11.00 w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bolesławcu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Ze względu na ograniczenia do wnętrza świątyni może wejść maksymalnie 81 osób. Msza będzie dla Państwa transmitowana on-line na stronie www.powiatboleslawiecki.pl, a także na profilu facebookowym Powiatu Bolesławieckiego.

Pracownia wokalna „Iniemamocne” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu przygotowała dla Państwa miłą niespodziankę – Koncert Niepodległościowy, który będzie można obejrzeć już od rana 11 listopada na stronie www.powiatboleslawiecki.pl, a także na profilu facebookowym Powiatu Bolesławieckiego.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Szczegóły akcji na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-2020-dolacz-do-akcji/.

BanerBanerfot. Powiat Bolesławiecki

Reklama