Odzyskali kradzione pojazdy o wartości 150 tys. zł

Odzyskali kradzione pojazdy o wartości 150 tys. zł
fot. KPP Lubin Za kradzież grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Tyle samo grozi za paserstwo. A za kradzież z włamaniem – nawet do dziesięciu lat odsiadki.
istotne.pl 183 policja, miasto lubin

Reklama

– Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej odzyskali mercedesa sprintera typu laweta i forda mustanga skradzione na terenie Niemiec. Pojazdy funkcjonariusze namierzyli w ramach pracy operacyjnej, a następnie ustalili miejsce, w którym mogą być one zaparkowane – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Informacje te potwierdziły się w stu procentach, bo kilka godzin później policjanci odzyskali auta.

Co ciekawe, mercedes miał założone polskie tablice rejestracyjne, i to pojazdu, który został utracony w wyniku kradzieży pod koniec marca. Oryginalne tablice ukryte były za fotelem kierowcy.

Rzeczniczka:

Pojazdy o wartości około 150 tysięcy złotych trafiły na policyjny parking i zostaną zwrócone prawowitym właścicielom. Okoliczności tej sprawy są w dalszym ciągu analizowane. Funkcjonariusze pracują obecnie nad zatrzymaniem osób mogących mieć związek z tym przestępstwem.

Przypomnijmy. Za kradzież grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Tyle samo grozi za paserstwo. A za kradzież z włamaniem – nawet do dziesięciu lat odsiadki.

Reklama