Chciał ukraść auto na myjni. Właścicielka zafundowała mu zimny prysznic. DOSŁOWNIE

Chciał ukraść auto na myjni. Właścicielka zafundowała mu zimny prysznic. DOSŁOWNIE
fot. KPP Jawor Dwóm młodym mężczyznom grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, kradzież

Reklama

– Do zuchwałej próby kradzieży doszło w niedzielę, 11 kwietnia br., około godz. 21:20, na terenie stacji paliw w Bolkowie. Właścicielka osobowego audi postanowiła wyczyścić swój pojazd. W tym celu przyjechała na myjnię samoobsługową – informuje asp. szt. Ewa Kluczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Gdy kobieta myła swoje auto, podszedł do niej młody mężczyzna w tiszercie z napisem „POLICJA”. Ten otworzył drzwi samochodu i widząc pozostawione w stacyjce kluczyki, postanowił ukraść audi. Czujna właścicielka zareagowała błyskawicznie, oblewając bezczelnego złodzieja za pomocą pistoletu na wodę.

Rzeczniczka:

To odstraszyło mężczyznę na tyle, że zrezygnował ze swojego planu i wraz ze „wspólnikiem” odjechali z miejsca osobowym volkswagenem w kierunku Jawora. W tym czasie właścicielka audi powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego jaworskiej jednostki.

Mundurowi namierzyli podejrzanych na jednej ze stacji paliw. W volkswagenie znaleźli mokry podkoszulek z napisem „POLICJA”. Co ciekawe, wyszło na jaw, że właściciel tiszertu w bieliźnie ukrył… narkotyki.

29-latek i jego 31-letni wspólnik zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzuty. Obu mężczyznom grozi kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat więzienia.

Aspirant szt. Ewa Kluczyńska:

Natomiast 29-latek dodatkowo usłyszy zarzut posiadania środków odurzających oraz odpowie za popełnione wykroczenie z art. 61 kw. Noszenie ubioru z napisem „POLICJA” jest bowiem niezgodne z prawem.

Reklama