Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała festyn

Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała festyn
fot. B.org Rodzinny festyn "Na ludową nutę" odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Organizatorzy zdecydowali się na urządzenie Dnia Dziecka i Dnia Otwartego Szkoły w klimacie ludowym. Pomysł okazał się trafiony.
istotne.pl festyn, sp1 bolesławiec

O tym, że festyn nosił nazwę "Na ludową nutę", można się było przekonać zaraz po wejściu na przyszkolny teren. Stoiska ze swojską żywnością, elementy kojarzące się z życiem wiejskim, a także zwierzęta z zagrody wskazywały na ludowy charakter imprezy.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

W czasie trwania festynu występowały zespoły ludowe. Odbywały się również liczne konkursy dla dzieci. Dużą popularnością cieszyło się małe zoo domowych zwierząt. Dzieci z nieukrywaną radością witały małą kózkę, króliczka oraz koguta i kurki. Spora liczba uczniów skorzystała również z przejażdżki na koniach.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Na przyszkolnym terenie odbywały się prezentacje kwiatów i staroci, kiermasz wyrobów ceramicznych, loteria fantowa, pokazy strojów ludowych i lalek z całego świata. Na wszystkich spragnionych łakoci czekała kawiarenka i stoisko z cukrową watą.

W festynie rodzinnym chodzi nie tylko o zabawę, ale też o edukację i integrację. "Dzieci wcześniej przygotowały różne rzeczy, między innymi wycinanki lub obrazki, by potem sprzedać je na festynie. Podobnie było z ciastami, które upiekli rodzice. Tego rodzaju wydarzenia organizujemy po to, by zintegrować uczniów, szkołę i rodziców" tłumaczy Kornel Filipowicz, dyrektor szkoły.