Stu nowych policjantów w garnizonie dolnośląskim. 8 trafi do Bolesławca

Policjanci
fot. KWP Wrocław Kolejny raz szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło ponad stu policjantów. Część z nich złożyła już rotę ślubowania.
istotne.pl 183 policja, praca

Reklama

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych funkcjonariuszy. – Słowa roty ślubowania w jednostkach terenowych już wypowiedziało i wypowie w kolejnych dniach ponad 100 policjantów przyjętych jeszcze w grudniu, w tym 32 policjantki – informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

I dodaje:

W całym 2020 roku w szeregi dolnośląskiej Policji wstąpiło łącznie 394 funkcjonariuszy. Po zakończeniu szkolenia podstawowego nowo przyjęci policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. W 2021 roku przyjęcia planowane są w lutym, kwietniu, lipcu, wrześniu, listopadzie i grudniu.

Oraz podsumuje:

Stabilne zatrudnienie, praca dająca wiele satysfakcji oraz oferująca możliwość rozwijania się, zapadająca na długo w pamięci wdzięczność osób, którym niesiona jest pomoc – to tylko niektóre aspekty związane ze służbą w Policji. Do tego uposażenie, które na starcie kariery w naszej formacji wyniesie blisko 3880 zł na rękę. Służba w naszych szeregach daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Zostając policjantem, tworzysz 100-tysięczną formację pomagającą obywatelom i dbającą o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją – dużo wymagający i dużo dający w zamian.

8 spośród wspomnianej setki policjantów służyć będzie w bolesławieckiej KPP. Nasi mundurowi in spe złożą ślubowanie w przyszłym tygodniu.

Reklama