Bolesławiecki szpital: testy dla ok. 4 tys. nauczycieli i pracowników szkół

Bolesławiecki szpital: testy dla ok. 4 tys. nauczycieli i pracowników szkół
fot. ZOZ Bolesławiec Trwa akcja szczepień w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Na polecenie ministerstw placówka czuwa również nad akcją testowania nauczycieli klas 1–3 pod kątem COVID-19.
istotne.pl 183 szpital powiatowy, koronawirus

Reklama

W bolesławieckim szpitalu powiatowym trwa akcja szczepień. Do środy zaszczepieni mają zostać wszyscy pracownicy ZOZ-u, wtedy rozpoczną się szczepienia medyków z grupy 0 spoza szpitala, a także pracowników sanepidu i DPS-u. Jak informuje Kamil Barczyk, dyrektor bolesławieckiej placówki, w tym tygodniu w powiecie bolesławieckim ma się zakończyć szczepienie grupy zero.

W poniedziałek ruszyła natomiast akcja testowania pod kątem COVID-19 nauczycieli z połowy województwa dolnośląskiego. Na polecenie Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki wytypowano nauczycieli klas 1–3 i pracowników administracyjnych szkół, którzy mają poddać się testom. To około 4 tys. osób. Przedsięwzięcie, nad którym czuwa bolesławiecki ZOZ, ma się zakończyć w sobotę.

Dla testowanych zorganizowano w powiatach punkty drive thru. Jak zapewnia K. Barczyk, bolesławieckie laboratorium jest na tę akcję przygotowane, ma odpowiednie moce przerobowe.

Reklama