materiał promocyjny

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami?

Książki na półce
fot. pixabay.com Chyba każdy z nas uwielbia kupować i dostawać książki. Problem zaczyna się wtedy, gdy mamy ich tak dużo, że nie wiemy, gdzie je trzymać. Czasami dobrym rozwiązaniem jest pozbycie się niepotrzebnych książek oraz tych, które już dawno zostały przez nas przeczytane.
istotne.pl 1 księgarnia, książka, miasto jelenia góra

Reklama

Zobaczmy, z jakich popularnych rozwiązań warto skorzystać, by cieszyć się ciekawymi pozycjami.

Jak podarować książkom drugie życie?

Jedno jest pewne – książek nie należy wyrzucać. Na szczęście istnieje mnóstwo sposobów, dzięki którym zrobimy w naszej biblioteczce miejsce na nowe pozycje. Jednym z nich jest podarowanie książek innym. Być może nasza mama lubi czytać romanse, których mamy całkiem sporo, a może będzie to idealny prezent dla naszej przyjaciółki? Warto zrobić rozeznanie w tym temacie i zacząć działać.

Innym ze sposobów jest wystawienie swoich zbiorów na lokalnych grupach sprzedażowych. Z pewnością znajdzie się wielu fanów literatury, którzy uwielbiają kupować tanie książki, czasami nawet za symboliczną złotówkę. Na takich grupach istnieje również system wymiany, dlatego może to być okazja do nabycia nowych lektur.

A może antykwariat internetowy?

Świetnym rozwiązaniem może być sprzedaż swoich książek za pośrednictwem stron internetowych, takich jak np. https://skupszop.pl. Jest to księgarnia internetowa, która oferuje szybką i wygodną sprzedaż książek w rozsądnej cenie.

To, czym się cechują takie portale to łatwa obsługa, możliwość sprzedaży oraz zakupu książek w bardzo dobrym stanie za niewielkie pieniądze. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, który byśmy spędzili na szukanie innych sposób sprzedaży naszych zbiorów.

Jak wykorzystać zalegające na półkach książki?

Dawno przeczytane książki, które w naszym mieszkaniu już tylko zbierają kurz, mogą być doskonałym sposobem na niesienie pomocy osobom potrzebującym. Znaleźć można mnóstwo miejsc w Internecie, w których organizowane są zbiórki pieniędzy na cele charytatywne. Bardzo często odbywają się tam licytacje, na których można wystawić niepotrzebne nam przedmioty, takie jak, np. książki. Dzięki temu uszczęśliwić możemy osobę, która lubi kupować tanie książki oraz tę, która potrzebuje pomocy pieniężnej. Możemy je również przekazać na różnego rodzaju kiermasze.

Innym sposobem jest przekazanie naszych zbiorów do lokalnej biblioteki, świetlicy szkolnej lub też do domów dziecka. Warto jednak odpowiednio wcześnie upewnić się, że jest na nie zapotrzebowanie, by nie postawić pracowników w niekomfortowej sytuacji.

Reklama