Napadł na dwie osoby. Jednej przyłożył nóż do szyi. Jest areszt

Podejrzany
fot. KPP Bolesławiec 34-letniemu mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego grozi kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, sąd, nóż

Reklama

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego podejrzanego o dokonanie dwóch wymuszeń rozbójniczych. KPP Bolesławiec:

Napastnik doskonale znał swoje ofiary. Pierwszy pokrzywdzony usłyszał groźby użycia wobec niego przemocy i żądanie wydania pieniędzy. Drugiemu podejrzany przyłożył nóż do szyi i zagroził przemocą w celu zdobycia telefonu komórkowego i karty bankomatowej.

Zatrzymany 34-latek w Polsce nie był karany, ma jednak podobne przestępstwa na swoim koncie, tyle że popełnił je za granicą.

Policjanci odzyskali telefon i kartę bankomatową oraz zabezpieczyli nóż użyty podczas jednego z przestępstw.

Co ważne, kilka dni wcześniej mundurowi zatrzymali tego samego mężczyznę w związku z kierowaniem gróźb wobec pracownika socjalnego. Tego ostatniego agresor chciał zmusić do wypłaty świadczenia.

Sąd tymczasowo aresztował napastnika na trzy miesiące. 34-letniemu mężczyźnie grozić może od roku do nawet dziesięciu lat odsiadki.

Reklama