ZOZ: „Daj sobie szansę na długie życie i ciesz się zdrowiem”

ZOZ: „Daj sobie szansę na długie życie i ciesz się zdrowiem”
fot. ZOZ Bolesławiec W Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu działa jedna z najnowocześniejszych w Polsce Pracownia Endoskopii. Wysoką skuteczność i kompleksowy zakres możliwych do wykonania badań i zabiegów gwarantują znakomity zespół specjalistów oraz wysokiej klasy sprzęt medyczny.
istotne.pl 183 szpital powiatowy

ZOZ:

Pracownia specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń całego układu pokarmowego. Lekarze podejmują się – ze znakomitymi efektami terapeutycznymi – wykonywania zabiegów, na które dotąd mieszkańcy Powiatu Bolesławieckiego kierowani byli do dużych ośrodków medycznych.

Zespół kierowany przez Pawła Remiszewskiego podjął się wykonania nowatorskiego w skali kraju zabiegu resekcji guza odbytu metodą endoskopową. Zabieg zakończył się pełnym sukcesem. Wykorzystanie endoskopu pozwoliło do niezbędnego minimum ograniczyć powierzchnię ciała objętą zabiegiem, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod chirurgicznych. Pacjent uniknął również konieczności wyłonienia niezwykle uciążliwego i przykrego dla rekonwalescenta worka stomijnego. Do tej pory przy użyciu endoskopu wykonano w Polsce zaledwie kilka podobnych zabiegów.

Szpital: – Poddanie się badaniom w Pracowni Endoskopii daje szansę na wykrycie zmian nowotworowych i przednowotworowych jelita grubego, żołądka, przełyku i innych. Wystarczy się odważyć i zarejestrować na wizytę. Lekarze wykluczą chorobę, w najgorszym przypadku rozpoczną leczenie, usuną zmiany, wskażą kierunki terapii.

Jeszcze nowocześniej

Pracownia przeszła kompleksową modernizację. Jest przyjazna pacjentom i już od wejścia nie kojarzy się z miejscem, gdzie wykonywane są krępujące dla wielu osób zabiegi. Dwa stanowiska diagnostyczno-zabiegowe gwarantują pacjentom spokój i intymność.

ZOZ: – Jedynie strach i fałszywie pojmowane poczucie wstydu są ograniczeniami do skorzystania z oferty zabiegowej Pracowni Endoskopii. Trzeba dodać, że zabiegi wykonywane są w znieczuleniu, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Pracownia Endoskopii znajduje się na II piętrze budynku A, tel. do rejestracji: 75 738 02 94, 532 546 398.