materiał promocyjny

Ranking kredytów gotówkowych – kalkulator

Pieniądze
fot. Krzysztof Gwizdała Kredyt gotówkowy to oferta skierowana do osób, które potrzebują gotówki, a przy tym liczą na atrakcyjne warunki spłaty. Nazywany on bywa również kredytem konsumpcyjnym czy pożyczką gotówkową, choć nie są to terminy do końca tożsame. Ofertę tę znaleźć można zarówno w firmach bankowych, jak i w tych pozabankowych. 
istotne.pl 1 pieniądze, pożyczka, miasto jelenia góra

Reklama

Obecnie mamy do czynienia z ogromną liczbą podmiotów świadczących tego typu usługi, dlatego wybór najlepszego kredytu gotówkowego bywa trudny, zwłaszcza biorąc pod uwagę mnogość czynników mających wpływ na całkowitą kwotę spłaty i dlatego warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych dostępnej na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe. Dla kogo kredyt gotówkowy będzie najlepszym rozwiązaniem, jak znaleźć najlepszą ofertę i czym jest ranking kredytów gotówkowych?

Kredyt gotówkowy — dla kogo?

To rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim osobom, którym zależy na zdobyciu środków finansowych i chcą one wykorzystać pieniądze na dowolny cel, bez większych ograniczeń i szczegółowych planów. Inne formy zadłużenia z reguły nie pozwalają na takie dysponowanie gotówką, tak jak jest to w przypadku kredytu na samochód czy na mieszkanie.

Kolejnym istotnym aspektem w przypadku kredytu gotówkowego jest fakt, że pieniądze przelewane są bezpośrednio na konto klienta, dlatego można bez problemu wydać je na dowolny cel, a instytucja finansowa nie będzie ingerować w to, w jaki sposób zarządzasz przyznanymi środkami, a interesować ją będzie jedynie to, czy terminowo spłacasz swoje zadłużenie.

Co ważne, kredyt gotówkowy to także świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć mnóstwa formalności i długiego czasu oczekiwania na decyzję banku czy instytucji pozabankowej. Często bowiem możliwa jest wpłata pieniędzy z kredytu na konto klienta jeszcze tego samego dnia, a samą zgodę uzyskuje się nawet w ciągu kilkunastu minut.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Ranking kredytów gotówkowych

Najlepszy kredyt gotówkowy będzie cechować się oczywiście możliwie najniższym oprocentowaniem oraz brakiem lub minimalną liczbą opłat dodatkowych. Wybierając kredyt gotówkowy należy wziąć pod uwagę między innymi: wysokość maksymalnej kwoty kredytu, termin spłaty, wysokość oprocentowania, ewentualne koszty dodatkowe, produkty typu corss-selling, opcję wakacji kredytowych, szybkość wydania zgody kredytowej, czas, w którym wypłacone będą pieniądze oraz dostępność oferty.

Należy zorientować się w całkowitym koszcie kredytu, co niestety bywa dość skomplikowane, dlatego pomocny bywa ranking kredytów gotówkowych/kalkulator, który pozwoli Ci uniknąć konieczności skrupulatnego, czasochłonnego sprawdzania ofert każdej instytucji po kolei.

Ranking kredytów gotówkowych — co składa się na całkowity koszt kredytu?

Sprawdzenie całkowitego kosztu kredytu gotówkowego to podstawa, dzięki której dużo łatwiej będzie Ci podjąć świadomą decyzję o zaciągnięciu zobowiązania finansowego.  Co więc ma wpływ na to, ile ostatecznie oddasz bankowi czy instytucji pozabankowej?

Po pierwsze, istotne jest tu oprocentowanie nominalne, a także marża banku oraz opłata przygotowawcza. Jest to zależne od instytucji, w której zamierzamy zaciągnąć zobowiązanie, a warunki te mogą znaczącą się różnić. Jedna instytucja może mieć np. stosunkowo niskie oprocentowanie, ale wysoką marżę, zaś inna odwrotnie. Ponadto ogromne znaczenie ma również RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Inną kwestią jest spotykana czasem konieczność ubezpieczenia zobowiązania lub też prowadzenia konta w danym banku. Są to koszty dodatkowe, które w efekcie mogą w dużej mierze wpłynąć na ostateczną kwotę spłaty.

Dostępne narzędzia finansowe – ranking kredytów gotówkowych oraz kalkulator

Samodzielne obliczenie całkowitej kwoty spłaty kredytu bywa trudne i ryzykowne, ponieważ osobie niezorientowanej w tej dziedzinie może umknąć wiele kwestii. Warto wiec skorzystać z dostępnych narzędzi, które pozwolą obliczyć ostateczną sumę spłaty zobowiązań, zwłaszcza że na rynku dostępnych jest wiele instytucji, które oferują bardzo odmienne warunki. Jeśli więc bierzesz kredyt gotówkowy, ranking/kalkulator ułatwią Ci zorientowanie się na rynku, a tym samym pozwolą podjąć świadomą decyzję.

Używając rankingu lub kalkulatora kredytów gotówkowych szybko i sprawnie zweryfikujesz oferty wszystkich banków i instytucji pozabankowych. W ten sposób dowiesz się, gdzie zaoszczędzisz pieniądze w trakcie spłaty i ile wyniesie całkowita kwota spłaty czy też pojedyncza rata. W związku z tym zaoszczędzisz nie tylko finanse, ale również swój czas, ponieważ porównanie da Ci jasny obraz konkurencyjnych ofert już w kilka minut, a wszystko to bez wychodzenia z domu i odwiedzania kolejno poszczególnych banków!

Jak działa ranking kredytów gotówkowych?

Wystarczy, że określisz interesującą Cię kwotę kredytu i termin jego spłaty, a ranking automatycznie dostosuje oferty do Twoich wymagań. Dzięki temu poznasz oprocentowanie nominalne, RRSO, miesięczną kwotę spłaty czy wszelkie inne dodatkowe koszty. Oprócz wymienionych korzyści, jakie niesie ze sobą kalkulator – kredyt gotówkowy, ranking pozwoli Ci spojrzeć na interesująca Cię ofertę długofalowo, dlatego będziesz mieć pewność, że wybierzesz tę najkorzystniejszą.

Reklama