Żołnierze US Army u bolesławieckich harcerzy

Żołnierze US Army u bolesławieckich harcerzy
fot. Hufiec ZHP Bolesławiec „Nie tylko Polscy żołnierze odwiedzili naszych harcerzy podczas obozów!” – poinformował na swoim facebookowym profilu Hufiec ZHP im. Szarych Szeregów w Bolesławcu.
istotne.pl harcerstwo, us army

Bolesławieccy harcerze:

Na obóz Watry zawitali nasi sojusznicy z US Army, którzy stacjonują obecnie w Świętoszowie. Była to okazja do zapoznania się z celami ich misji. Harcerze mieli możliwość wejścia do pojazdów, zrobienia sobie zdjęć w wojskowych hełmach, a także zapoznania się z ciekawostkami dot. służby w amerykańskiej armii.

Instruktorzy zaś opowiedzieli o tym, jak wygląda harcerstwo w Polsce, opowiedzieli, jak organizujemy obozy, oraz przybliżyli historię organizacji, a przy tym takie wydarzenia jak walka o niepodległość Polski, Bitwa Warszawska oraz Powstanie Warszawskie.

Na koniec harcerze zaśpiewali swoją ulubioną piosenkę „Rozwichrzone nad głową”, której tytuł sprawił kłopoty zarówno Amerykanom, jak i naszym instruktorom w tłumaczeniu go na angielski.

I dodają:

Bardzo dziękujemy za te odwiedziny, już teraz wiemy, że współpraca nie zakończy się na jednym spotkaniu – jeden z żołnierzy bardzo zainteresował się naszymi obozami zimowymi i już wstępnie umówiliśmy się na wspólny biwak.