Wkrótce zakończy się remont mostu przy ulicy Mostowej

Wkrótce zakończy się remont mostu przy ulicy Mostowej
fot. Powiat Bolesławiecki Dobra wiadomość dla tych, którzy codziennie korzystają z mostu przy ulicy Mostowej w Bolesławcu.
istotne.pl most, ul. mostowa, powiat bolesławiecki

Prace remontowe przebiegają sprawnie i wszystko wskazuje na to, że wykonawca nie tylko dotrzyma zaplanowanego terminu, ale most będzie przejezdny w obu kierunkach znacznie szybciej.

Od kilku miesięcy przeprawa przez rzekę Bóbr przechodzi kompleksową przebudowę. Na tę chwilę są wykonane prawie wszystkie prace, trwa rozbiórka pomostów roboczych i malowanie podpór oraz roboty porządkowe. Piesi mogą swobodnie poruszać się po nowym chodniku, a remont dwóch pasów jezdni jest na ukończeniu.

Obecnie ruch odbywa się wahadłowo, ale już wkrótce będzie można swobodnie przejeżdżać w obu kierunkach. Wykonawca zakłada, że do końca lipca wszystkie prace będą zakończone i zgłosi całość robót do odbioru końcowego.

Na etapie planowania inwestycji wartość kosztorysową określono na poziomie ok. 3 000 000 zł. W przetargu wykonawca zaproponował kwotę o 500 tys. zł niższą. Władze Powiatu złożyły wniosek o dofinansowanie do Funduszu Dróg Samorządowych, który przyznał 80-procentowe dofinansowanie, czyli 2 320 000 zł. Na mocy partnerskiego porozumienia pozostałą kwotę podzielono między Powiat Bolesławiecki i Gminę Miejską Bolesławiec.

tekst zlecony