Wiceminister Sebastian Chwałek u świętoszowskich pancerniaków

Wiceminister Sebastian Chwałek u świętoszowskich pancerniaków
fot. kpt. Monika Wywiórka Mundurowych ze Świętoszowa odwiedzili przedstawiciel resortu obrony narodowej oraz dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych
istotne.pl wojsko, 10bkpanc, ministerstwo

W środę 22 lipca żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Sebastian Chwałek, a także dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika.

W trakcie wizyty dowódca 10BKPanc płk Rafał Kowalik wraz z komendantem Ośrodka Szkolenia „Leopard” przedstawili gościom informacje na temat struktury i zadań realizowanych przez świętoszowską Brygadę, bazy szkoleniowej dla jej pododdziałów oraz możliwości szkoleniowych OSL.

Kpt. Monika Wywiórka z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie:

Niecodzienni goście mieli również okazję, by zobaczyć, w jaki sposób – skutecznie i nowocześnie – szkolą się załogi czołgów Leopard z wykorzystaniem systemów symulatorów i trenażerów, które są na wyposażeniu Ośrodka „Leopard”.

(Ta część wizyty została zakończona wpisem S. Chwałka do Księgi Pamiątkowej 10BKPanc).

Ostatnim etapem pobytu notabli w Pancernej Brygadzie był przegląd infrastruktury obsługowo-naprawczej oraz garażowej. Rzeczniczka dodaje:

Po zakończeniu wizyt w Brygadach Czarnej Dywizji personel techniczny oraz czołgiści wzięli udział w spotkaniu środowiskowym z dostojnymi gośćmi.