Za nami Kolarskie Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego 2020

fot. Powiat Bolesławiecki Po raz kolejny kolarze z całej Polski wzięli udział w prestiżowych zawodach kolarskich Dog's Head Predator Race, które odbyły się w Gromadce. W ramach wyścigu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego w Kolarstwie Szosowym.
istotne.pl zawody, rower, powiat bolesławiecki

Road-Racing.pl to zespół ambitnych sportowców, którzy po raz kolejny zorganizowali drogami gminy Gromadka zawody w kolarstwie szosowym. Z roku na rok impreza przyciąga coraz więcej chętnych. W tym roku udział w zawodach wzięło ponad 450 cyklistów z całej Polski. W ramach wyścigu po zorganizowano Kolarskie Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego 2020.

– Po raz drugi Starostwo Powiatowe w Bolesławcu ufundowało nagrody dla zwycięzców wszystkich grup. Było mi niezwykle miło wręczać nagrody takim sportowcom – mówił Ryszard Kawka, Przewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego.

W zawodach uczestniczyło 22 kolarzy i 2 kolarki. Rywalizacja była zacięta. Zwycięzcy, którzy stanęli na podium, otrzymali nagrody Starosty Bolesławieckiego.

Zwycięzcą w kategorii M20 został Krzysztof Leszczyński z Road-Racing.pl, kategorię M30 na dystansie Fun wygrał Krzysztof Bukraba z Romet Team, w kategorii M40 zwyciężył Kryspin Adamczyk z Road-Racing.pl.

Wśród kobiet na dystansie PRO wygrała Sabina Rzepka z Cyklosport GK. Drugie miejsce zajęła Klaudia Petters z Romet Team. Na dystansie Pro najszybszy był Roman Smoleński z Road-Racing.pl

– Nieprzypadkowo Stowarzyszenie co roku wybiera trasę przez gminę Gromadka. Sama pętla w Gromadce to szybka i ciekawa trasa, kilka hopek i jeden dłuższy podjazd tworzą niezwykły klimat – mówił Bartosz Kasprzyk, Prezes Stowarzyszenia Road-Racing.pl.

Uczestnicy zawodów chwalili organizatorów za profesjonalne przygotowanie tras i bardzo dobrą nawierzchnię. Kolarze zadeklarowali także swój udział w zawodach w przyszłym roku.

– Wart podkreślenia jest fakt, iż nazwa zawodów związana jest z przebiegiem trasy. Z lotu ptaka przypomina ona głowę psa – mówił Ryszard Kawka.

Jak podkreślają organizatorzy, współpraca z lokalnym samorządem i pomoc pozwala finansować takie imprezy. Bez tego wsparcia organizacja imprez na taką skalę jest niemożliwa.