Ukradli hulajnogi, bo… nie chcieli wracać piechotą. Jeden wpadł z metamfetaminą

Ukradli hulajnogi, bo… nie chcieli wracać piechotą. Jeden wpadł z metamfetaminą
fot. KPP Bolesławiec Obu podejrzanym grozi kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież

Bolesławieccy kryminalni w wyniku działań operacyjnych ustalili osoby podejrzane o kradzież dwóch hulajnóg. Do przestępstwa doszło 11 lipca na terenie gminy Bolesławiec. KPP:

Najpierw została odzyskana jedna hulajnoga. Policjanci zabezpieczyli mienie utracone w wyniku przestępstwa u mężczyzny, który kupił je 2 dni wcześniej od podejrzanych. Następnie zatrzymano 29-latka, który przebywał na terenie Bolesławca. Podczas przeszukania pomieszczenia czasowo zajmowanego przez sprawcę policjanci odzyskali drugą hulajnogę.

Dalsze działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania drugiego ze sprawców – 31-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego. Ten miał przy sobie metamfetaminę. Co więcej, wyszło na jaw, że jest poszukiwany, bo ma do odbycia karę 6 miesięcy więzienia za wcześniejsze przestępstwa przeciw mieniu.

Podejrzani tłumaczyli funkcjonariuszom, że ukradli hulajnogi, bo nie chciało im się zasuwać piechotą. Teraz 29- i 31-latkowi grozić może od trzech miesięcy do nawet pięciu lat odsiadki.