65-letni kierowca dacii piratował w sąsiednim powiecie, stracił prawo jazdy

65-letni kierowca dacii piratował w sąsiednim powiecie, stracił prawo jazdy
fot. Jaromír Kavan on Unsplash Mundurowi z Lwówka Śląskiego zatrzymali uprawnienia do kierowania trójce piratów drogowych.
istotne.pl 183 policja

Reklama

10 marca policjanci z Lwówka Śląskiego prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. – Poprzez analizę zagrożeń zostały wytypowane miejsca szczególnie niebezpieczne dla pieszych. Policjanci dokonywali kontroli w obrębie przejść dla pieszych, a także w miejscach, gdzie brak jest chodnika, a pobocze wąskie – informuje sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowy lwóweckiej komendy policji.

W miejscowości Ubocze wpadł nasz krajan, 65-letni kierowcy osobowej dacii, który w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 57 km/h.

Niewiele mniej na liczniku miał mieszkaniec powiatu jarosławskiego. W miejscowości Pasiecznik pędził bmw 105 km/h. Trzeci z piratów wpadł w ręce policji tej samej miejscowości. 43-letni kierowca opla, mieszkaniec powiatu złotoryjskiego, zasuwał 103 km/h.

Całej trójce zatrzymano prawa jazdy na trzy miesiące. Mężczyźni dostali też mandaty i punkty karne.

Policja przypomina:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy.

I dodaje:

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Reklama