Gabriela Wąsik i Antoni Blatkiewicz nagrodzeni w kampanii „Dorastamy Asertywnie”

Gabriela Wąsik i Antoni Blatkiewicz nagrodzeni w kampanii „Dorastamy Asertywnie”
fot. UM Bolesławiec Miasto Bolesławiec otrzymało Złoty Certyfikat za aktywny udział w ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej pt. „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”, realizowanej pod hasłem „Dorastamy Asertywnie”.
istotne.pl konkurs, szkoła

Do kampanii zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Bolesławiec. Wśród laureatów znalazło się 2 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu. Gabriela Wąsik otrzymała nagrodę główną za pracę plastyczną w konkursie „Wehikuł czasu”. Wyróżnienie przypadło Antoniemu Blatkiewiczowi. 

– Tematyka pracy konkursu „Wehikuł czasu” była bardzo obszerna. Dzięki niej mogliśmy poznać marzenia, cele, obawy, postawy oraz emocje towarzyszące uczestnikom konkursu. W pracach pojawiły się: elementy futurystyczne (loty w kosmos, odkrywanie nowych cywilizacji, spotkania z „obcymi”), podróże w czasie (historie niczym z książek Stanisława Lema, spotkania z dinozaurami), pandemia koronawirusa (obawy o przyszłość, wygrana z wirusem, powrót do szkoły) – informują organizatorzy konkursu.

10 marca 2021 roku prezydent Bolesławca Piotr Roman wręczył Gabrieli Wąsik i Antoniemu Blatkiewiczowi przesłane przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych nagrody. W uroczystości udział wzięli rodzice laureatów, wiceprezydent Renata Szewczyk, dyrektor Irena Sikora-Kołodyńska i pedagog Marzanna Janczak z SP nr 2 oraz Danuta Marecka, pełnomocnik prezydenta ds. uzależnień.

Główne cele kampanii w 2020 roku dotyczyły m.in.: edukacji uczniów w zakresie samopoznania i samoakceptacji; nabycia umiejętności rozpoznawania, nazywania i ujawniania swoich myśli, przekonań i uczuć w relacjach z innymi ludźmi; ograniczenia zachowań ryzykownych (agresywnych i autodestrukcyjnych); edukacji rodziców i wsparcie ich w zakresie umiejętności wychowawczych; wspierania działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych. W ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”, oprócz organizacji konkursów dla uczniów, przeszkolonych zostało 14 nauczycieli z Bolesławca w kursie internetowym pn. „Cyberprzemoc i cyberuzależnienie. Bezpieczni w sieci. Jak unikać zagrożeń i dobrze korzystać z Internetu”. Nauczyciele otrzymali Certyfikaty uprawniające do prowadzenia zajęć profilaktycznych w zakresie przeprowadzonego szkolenia.

Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych.