Intensywny weekend dla policji: 5 kierowców zatrzymanych, dwóch z zakazami

Intensywny weekend dla policji: 5 kierowców zatrzymanych, dwóch z zakazami
fot. KPP Bolesławiec Kierowcom, którzy kierowali na podwójnym gazie, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Ci, którzy złamali sądowe zakazy, mogą trafić za kratki nawet na pięć lat.
istotne.pl alkohol, policja, sąd

W Godzieszowie patrol drogówki zatrzymał do kontroli pojazd, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Bolesławieccy dzielnicowi zaś zatrzymali 33-latka, który kierował autem, mimo że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, zatrzymany miał przy sobie metamfetaminę.

W sobotę w ręce mundurowych wpadł 35-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który jechał autem, mając 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzielnicowi natomiast zatrzymali w Bolesławcu 39-latka z cofniętymi uprawnieniami do kierowania oraz 36-latka, który kierował po pijanemu. (Badanie wykazało 1,8 promila w wydychanym powietrzu).

KPP:

Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi dodają:

Za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień również grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.