Juniorzy starsi BKS rozpoczęli wiosenne rozgrywki LDJ od remisu

Junior BKS i junior Polonii Świdnica
istotne.pl 4 świdnica, bks bolesławiec

13 marca, na stadionie przy ulicy Spółdzielczej w Bolesławcu młodzi piłkarze BKS-u rozpoczęli swoje rozgrywki Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Przeciwnikiem bolesławian była Polonia-Stal Świdnica. Mecz zakończył się remisem 1:1 (1:1).

Mimo przeciętnych warunków atmosferycznych obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko, które trzymało w niepewności do ostatnich minut. BKS Bolesławiec przez praktycznie cały mecz przeważał, a efektem lepszej gry naszych chłopaków był gol w 32 minucie autorstwa Jakuba Czarneckiego. Niestety, prowadzenia nie udało nam się dowieźć do przerwy bo w 41 minucie zrobiło się 1:1.

Druga połowa to obustronna wymiana ciosów. W 62 minucie od po mocnym strzale za pola karnego od utraty bramki uratował nas słupek. Chwilę później dobrą szansę na zmianę wyniku miał Mateusz Medyński. W 85 minucie powinien paść zwycięski dla nas gol, jednak z bliskiej odległości pomylił się Michał Kulbida.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Z pierwszego tej wiosny meczu w wykonaniu naszych chłopaków możemy być zadowoleni. Miejmy nadzieję, że tak samo jak w sobotę prezentować się będą w kolejnych meczach.

BKS Bolesławiec – Polonia-Stal Świdnica 1:1 (1:1)

Bramki: Czarnecki (32’) – Ostrowski (41’ – samobójcza)

BKS: Hajduczek (46’ Fita), Borowski, Kowalonek (80’ Ruciński), Sawicki (58’ P. Skiba),K. Skiba, Medyński, Ostrowski, Suszek, Czarnecki (75’ Kulbida), Pałka, Harbar

Natomiast już w najbliższy weekend (20-21 marca) swoje rozgrywki w klasie okręgowej rozpoczną seniorzy BKS. Pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe w Świerzawie. Przeciwnikiem drużyny Sebastiana Tylutkiego będzie tamtejsza Pogoń.