Szpital powiatowy: modernizacja bloku operacyjnego, wyższe standardy leczenia

Szpital powiatowy: modernizacja bloku operacyjnego, wyższe standardy leczenia
fot. ZOZ Bolesławiec Prace budowlane i zakup wyposażenia kosztować będą 8 milionów złotych.
istotne.pl 183 szpital powiatowy

Reklama

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu trwa modernizacja bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Prace budowlane i zakup wyposażenia kosztować będą 8 mln zł. Po zakończeniu prac, które zaplanowano na drugą połowę 2021 roku, blok wraz z intensywną terapią zajmą całe drugie piętro w głównym budynku szpitala.

Więcej o bloku operacyjnym

Trzy sale operacyjne, każda przystosowana do wykonywania innego typu zabiegów, pełne zaplecze anestezjologiczne, nowa aparatura i sprzęt medyczny, nowoczesna klimatyzacja i wentylacja. W każdej sali, w tym w salach bezpośrednio przy łóżkach pacjentów, montowana jest nowa instalacja do podawania gazów medycznych.

Jedna z sal operacyjnych przeznaczona będzie do wykonywania zabiegów z zakresu ortopedii i traumatologii. Druga sala dedykowana jest ginekologii, trzecia – chirurgii ogólnej.

Przy bloku operacyjnym przewidziana jest sala pooperacyjna. To znacznie polepszy opiekę nad pacjentami po wykonanych zabiegach, poprawi bezpieczeństwo chorego.

W części oddziału, którą zajmą pacjenci wymagający intensywnej opieki medycznej, znajdzie się jedna izolatka oraz osiem stanowisk w sali ogólnej, w tym jedno stanowisko rezerwowe.

ZOZ:

Nowy blok operacyjny wraz z zastosowaniem najnowocześniejszych systemów medycznych, znacząco zwiększy bezpieczeństwo pacjentów poddawanych interwencji chirurgicznej, jak i w trakcie całej opieki okołooperacyjnej.

Większa liczba sal operacyjnych oraz łóżek intensywnej terapii pozwoli na znaczne rozszerzenie zakresu wykonywanych zabiegów.

Szpital dodaje:

Organizacja i wyposażenie oddziałów zostały przemyślane w sposób dający możliwość leczenia osób zakażonych COVID-19, bez narażania pozostałych pacjentów.

Na zewnątrz budynku rozpoczęła się budowa windy, która obsługiwać będzie wszystkie kondygnacje szpitala.

Reklama