Zatrzymali transport 40 ton odpadów z Niemiec. Odbiorcom grozi półmilionowa kara!

Zatrzymali transport 40 ton odpadów z Niemiec. Odbiorcom grozi półmilionowa kara!
fot. KAS Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała 2 nielegalne transporty odpadów z Niemiec do Polski: 24 ton złomu i 16 ton używanej odzieży. Przewoźnikom grozi kara 13 tys. zł, odbiorcom – do 500 tys. zł.
istotne.pl 183 śmieci, kas

Reklama

W czasie rutynowej kontroli na autostradzie A4 w Jędrzychowicach KAS wykryła nielegalny przywóz złomu metali z Niemiec do Polski. – W prawie 24-tonowym ładunku przywożonym dla dwóch polskich odbiorców niemal połowa była przewożona niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – informuje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzeczniczka dolnośląskiej KAS. – Jeden z odbiorców nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub unieszkodliwienia złomu w sposób zgodny z przepisami. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

W trakcie kontroli innego transportu z Niemiec funkcjonariusze KAS wykryli 16 ton używanej odzieży. A. Rzeźnicka-Gniadek:

Odbiorca odpadów nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub utylizacji w sposób zgodny z przepisami. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz odzieży za nielegalny.

Naczepy wraz z towarem zajęto do postępowania karnego. Przewoźnikom grozi 13 tys. zł kary, a odbiorcom transportów – do 500 tys. zł.

Reklama