materiał promocyjny

Zobacz wystawę „Epidemia smogu. Nawet dzieci to wiedzą”

Wystawa „Epidemia smogu. Nawet dzieci to wiedzą”
fot. UM Bolesławiec Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu zaprasza do oglądania nowej wystawy plenerowej „Epidemia smogu. Nawet dzieci to wiedzą”, która prezentowana jest przed Miejską Biblioteką Publiczną – Centrum Wiedzy.
istotne.pl 183 wystawa, ekologia, um bolesławiec, centrum wiedzy

Reklama

Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej przygotowało wystawę prezentującą prace plastyczne uczniów klas I–III bolesławieckich szkół podstawowych. Rysunki i prace przestrzenne zostały wyróżnione w konkursie „Ze smogiem wygramy, gdy o czyste powietrze sami zadbamy”, ogłoszonym przez Straż Miejską i podsumowanym w grudniu minionego roku. Konkurs zakończył się, ale nie zniknęły problemy ze smogiem, zwłaszcza ostatnio, podczas niewidzianej od dawna mroźnej zimy.

Wystawa „Epidemia smogu. Nawet dzieci to wiedzą” zawiera informacje i dane zaczerpnięte z raportu opracowanego przez firmę Airly „#Oddychaj Polsko 2020”. Zwraca uwagę na ciągle aktualny problem smogu i jego nasilające się w pandemii konsekwencje. Przypomina, że w Bolesławcu możemy na bieżąco sprawdzać jakość powietrza dzięki zamontowanym na terenie miasta czujnikom firm Airly i Syngeos. Wyniki pomiarów dostępne są dzięki darmowym aplikacjom obu tych firm, lub poprzez stronę internetową Urzędu Miasta Bolesławiec.

Teksty zamieszczone przy reprodukcjach dziecięcych dzieł zawierają również krótkie porady, jak ograniczyć ilość smogu w naszym otoczeniu.

Pełny raport „#Oddychaj Polsko 2020” dostępny jest po adresem: https://airly.org/pl/raport-jakosci-powietrza/.

Reklama