Policja: rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Policja: rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
fot. MZ W poniedziałek, 22 lutego rusza kolejna edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Policja wzorem lat ubiegłych aktywnie włącza się w obchody.
istotne.pl 183 policja

Reklama

KPP Bolesławiec:

Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Pokrzywdzeni często nie mają świadomości o dostępnych rozwiązaniach prawnych, z których mogliby skorzystać.

Mundurowi podkreślają:

Bardzo ważnym aspektem jest fakt, iż pomoc nie kończy się na jednej poradzie. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mają możliwości skorzystania ze wsparcia podmiotów w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Aktualna lista organizacji dostępna jest na stronie: funduszsprawiedliwości.gov.pl.

W dniach od 22 do 28 lutego 2021 roku, w godz. 10.00–14.00, naczelnik Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu będzie udzielał osobom pokrzywdzonym porad prawnych. Bolesławiecka policja:

Z uwagi na trwającą pandemię i obostrzenia w tym roku ulegnie zmianie forma prowadzonych konsultacji. W wyżej wskazanych dniach i godzinach zapraszamy do kontaktu telefonicznego na numer 47 873 32 34, zapytania można również przesyłać drogą mailową na adres: [email protected].

Reklama