Potężny pożar hurtowni przy Podleśnej. Szczegóły akcji

Potężny pożar hurtowni przy Podleśnej. Szczegóły akcji
fot. Janusz Wilk/KP PSP Bolesławiec W akcji brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej. Sprawę bada policja.
istotne.pl 183 policja, straż pożarna, pożar

Reklama

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 lutego w Nowogrodźcu. Około 2.30 mundurowi otrzymali zgłoszenie o pożarze hurtowni materiałów budowlanych. Gdy strażacy dotarli na miejsce, ogniem objęła była już połowa budynku, palił się też dach.

Dzięki szybkiej akcji strażacy nie dopuścili do dalszego rozprzestrzeniania się ognia. Z obiektu wyniesiono 11 butli gazowych.

Akcja zakończyła się około 9.00. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Czy doszło do podpalenia? Sprawę bada policja.

W akcji brało udział siedem zastępów OSP i pięć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Aktualizacja 2021-02-17 9:31

Strażacy z OSP KSRG Nowogrodziec o nocnej akcji:

O godzinie 2:33 zostajemy zadysponowani do pożaru składu budowlanego w okolicy ul. Podleśnej w Nowogrodźcu. Na miejsce wyruszają dwa nasze zastępy. Po przybyciu na miejsce pożarem objęte była połowa poddasza budynku, w której siedziba ma firma budowlana, oraz jedno pomieszczenie na parterze. Poproszono niezwłocznie o dodatkowe siły i środki.

Natychmiast podaliśmy dwa prądy wody w celu chłodzenia butli gazowych usytuowanych przy samym budynku oraz obrony dalszej części obiektu, aby ogień nie rozniósł się na całe poddasze. Zamierzone cele udało się zrealizować, niestety było wiadomo, że straty – pomimo to – będą ogromne.

Druhowie dodają:

Po przyjeździe kolejnych zastępów ewakuowano butle gazowe na bezpieczną odległość oraz podano wiele prądów wody w natarciu. Udało się opanować płomienie po około godzinnej walce, wprowadzono strażaków do środka celem likwidacji pozostałych zarzewi ognia.

Oraz podkreślają: – Ze względu, że zdarzenie miało znamiona podpalenia, czynności wyjaśniające prowadzi policja.

Aktualizacja 2021-02-19

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu:

17 lutego 2021 r., około godz. 02:30, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu wpłynęła informacja o pożarze budynku hurtowni budowlanej przy ulicy Podleśnej w Nowogrodźcu. Po dziesięciu minutach pierwsze strażackie zastępy dojechały na miejsce zdarzenia.

Niestety, w tym momencie pożar był już dość mocno rozwinięty i obejmował prawie połowę poddasza budynku hurtowni. Pierwsze przybyłe zastępy z OSP Nowogrodziec podały prądy gaśnicze w obronie na niespaloną część budynku hurtowni oraz schłodziły 11 butli z gazem propan-butan, zmagazynowanych przy ścianie budynku.

Po przybyciu następnych jednostek, z JRG Bolesławiec i OSP Czerna, Nowogrodziec II, Zebrzydowa, Ocice i Gierałtów, podano 4 prądy wody, w tym 2 z drabin mechanicznych, na palącą się konstrukcję i 2 prądy wody w obronie, aby nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się ognia. Po schłodzeniu butli z gazem przeniesiono je w bezpieczne miejsce.

Po około 1,5 godz. walce z ogniem strażakom udało się ugasić pożar. Następnie działania strażaków polegały na zabezpieczeniu sprzętu biurowego oraz dokonaniu prac rozbiórkowych spalonego poddasza.

Mundurowi:

W akcji brało udział 45 ratowników z 5 zastępów z JRG Bolesławiec oraz 7 zastępów z jednostek OSP. Na miejscu zdarzenia były również 2 patrole Policji oraz Pogotowie Energetyczne.

 

 

Reklama