Poważny pożar w miejscowości Modła. Działania trwały prawie 15 godzin. SZCZEGÓŁY

Poważny pożar w miejscowości Modła. Działania trwały prawie 15 godzin. SZCZEGÓŁY
fot. KP PSP Bolesławiec Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pożar gasiło kilkanaście zastępów straży pożarnej.
istotne.pl 183 pożar, modła

Reklama

O sprawie powiadomił nas Czytelnik. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 15 lutego. Strażacy ochotnicy z Gromadki:

Zostaliśmy zadysponowani do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Modła.

Pożar gasiło kilkanaście zastępów straży pożarnej. (Na miejscu były JRG Bolesławiec, OSP Wierzbowa, OSP Nowa Kuźnia, OSP Różyniec, OSP Krzyżowa, OSP Trzebień i OSP Gromadka.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Czytelnik:

Łunę widać było z około 5 kilometrów.

Aktualizacja 2021-02-18

Komenda Powiatowa PSP w Bolesławcu o zdarzeniu:

W dniu 15.02.2021 r., ok. godz. 21:30, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Modła. Dyżurny do zdarzenia zadysponował zastępy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Gromadka oraz OSP Trzebień i 3 zastępy JRG Bolesławiec.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że pożarem jest objęta cała powierzchnia jednego budynku gospodarczego w zwartej zabudowie gospodarstwa rolnego. Pierwsze przybyłe zastępy podały prądy gaśnicze w obronie na inne przylegające budynki gospodarcze, których nie objął jeszcze pożar. Do ugaszenia tak rozwiniętego pożaru strażacy użyli 12 prądów gaśniczych. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury drewniana konstrukcja dachowa pokryta blachą uległa częściowemu uszkodzeniu i zapadła się do wnętrza obiektu.

W pożarze uległy spaleniu i zniszczeniu maszyny rolnicze oraz nawozy. Działania trwały łącznie 14 godz. i 48 min. W akcji gaśniczej brało udział: 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Bolesławca, w tym samochód z cysterną wodną i drabina mechaniczna, oraz 10 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z Gromadki, Wierzbowej, Nowej Kuźni, Krzyżowej, Różyńca i Trzebienia.

 

Reklama