Czy parking przy Piłsudskiego jest bezpłatny dla posiadaczy Bolesławieckiej Karty Dużej Rodziny?

Czy parking przy Piłsudskiego jest bezpłatny dla posiadaczy Bolesławieckiej Karty Dużej Rodziny?
fot. istotne.pl O poruszenie tematu poprosił Czytelnik.
istotne.pl 183 pl. piłsudskiego, um bolesławiec, karta dużej rodziny

Reklama

W ubiegłym tygodniu zadzwonił do nas Czytelnik, który twierdził, że na jednym z bolesławieckich portali (nie był pewien na którym) przeczytał, że jeśli się ma Kartę Dużej Rodziny, to na placu Piłsudskiego można parkować za darmo.

Mężczyzna, który jak podkreślił: ma niepełnosprawne dziecko, zaparkował na rzeczonym placu i poszedł na chwilę do apteki. A gdy wrócił do auta, okazało się, że wlepiono mu 50-zł mandat.

Bolesławianin próbował anulować mandat, ale wtedy odesłano go do Urzędu Miasta. I jedna z magistrackich urzędniczek miała mu powiedzieć, że bzdurą jest to, że ktokolwiek ogłaszał, że przy Piłsudskiego posiadacze KDR mogą parkować za darmo.

I rzeczywiście, znaleźliśmy taką informację w newsie sprzed 6 lat (https://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/CeE/jakie-ulgi-beda-w-boleslawieckiej-karcie-duzej-rodziny). Tyle że wyraźnie zaznaczono, że to jedynie propozycja (gwoli ścisłości: „dotychczasowe propozycje ulg w Bolesławieckiej Karcie Dużej Rodziny”).

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Urzędu Miasta. Agnieszka Gergont, rzeczniczka bolesławieckiego magistratu:

Przypomnę że Bolesławiecka Karta Dużej Rodziny wprowadza system zniżek, a jej posiadacze mają możliwość korzystania na preferencyjnych zasadach z ofert Partnerów Programu – miejskich instytucji i jednostek działających w zakresie kultury, sportu i rekreacji, a także przedsiębiorców i innych podmiotów. Wykaz Partnerów Programu, oferowanych usług i towarów oraz wysokości przysługujących za nie ulg, zwolnień i rabatów publikowany jest na stronie internetowej www.bkdr.boleslawiec.eu, w zakładce „Bolesławiecka Karta Dużej Rodziny”.

  1. Realizatorami programu są:
  2. Urząd Miasta Bolesławiec,
  3. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu,
  4. Partnerzy Programu – miejskie jednostki organizacyjne oraz inne zainteresowane podmioty, które zaoferują zniżki i preferencje na zawarte w swej ofercie dobra i usługi i przystąpią do Programu.

Realizatorzy Programu umieszczają na swoich witrynach, w widocznych miejscach w siedzibie oraz na stronach internetowych informację o honorowaniu Karty z dopiskiem „Bolesławiecki Przyjaciel Dużej Rodziny” [podkreślenie – A. Gergont].

Oraz zaznacza:

Parking przy pl. Piłsudskiego nigdy nie był bezpłatny dla posiadaczy BKDR. Zarządcą parkingu jest Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu [podkreślenie – istotne.pl].

I dodaje:

20 października 2015 r. w bolesławieckiej Sali Rajców zostały zawarte pierwsze porozumienia z Przyjaciółmi Dużej Rodziny, dotyczące udziału w programie Bolesławiecka Karta Dużej Rodziny. Informacje na ten temat ukazały się na stronie internetowej Urzędu Miasta Bolesławiec oraz w mediach lokalnych, w tym: https://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/CGj/boleslawieccy-przyjaciele-duzej-rodziny.

Wcześniejsze informacje (publikacje) dotyczyły zapowiedzi programu BKDR, który ruszał w październiku 2015 r., oraz faktu, że trwa pozyskiwanie partnerów i przyjaciół wielodzietnych rodzin z Bolesławca.

 

Reklama