BKS wygrywa sparing z IV-ligowcem w Legnicy

BKS Bolesławiec - flaga
istotne.pl 4 konfeks legnica, bks bolesławiec

Zwycięstwem 6:3 (2:3) zakończył się sobotni sparing seniorów BKS-u Bolesławiec z Konfeksem Legnica. Mecz rozegrany na sztucznym boisku w Legnicy lepiej rozpoczęli zawodnicy Konfeksu, którzy już w 5 minucie wyszli na prowadzenie. Nasi chłopcy wyglądali na ospałych i w tym fragmencie meczu byli tylko tłem dla wyżej notowanego rywala.

W 30 i 34 minucie kolejne dwa trafienia zanotował zespół z Legnicy i wydawało się, że sobota to nie będzie nasz dzień. Całe szczęście od momentu utraty trzeciego gola nasz zespół wziął się do gry i zaczął stwarzać sobie sytuacje podbramkowe. W 38 minucie po golu samobójczym obrońcy Konfeksu Legnica zrobiło się 1:3, a pięć minut później celne trafienie Jacka Bochni pozwoliło nam nawiązać kontakt z rywalem.

Po zmianie stron mecz należał już tylko do naszych chłopaków. BKS Bolesławiec rządził na murawie, a na efekty lepszej gry nie musieliśmy długo czekać. BKS co i rusz stwarzał zagrożenie podbramkowe, jednak brakowało nam precyzji. W 73 minucie, wyrównującą bramkę po akcji sam na sam, zdobył Filip Zagórski. W 75 minucie drugie, tego dnia, trafienie padło łupem Jacka Bochni. Cztery minuty później na 5:3 podwyższył Michał Kapusz, a wynik celnym uderzeniem zamknął Adam Wolski, ustalając rezultat meczu na 6:3 dla BKS-u Bolesławiec.

Konfeks Legnica – BKS Bolesławiec 3:6 (3:2).

Bramki dla BKS-u: – gol samobójczy (38′), Bochnia (43′, 75′), Zagórski (73′), Kapusz (79′), Wolski (84′).

BKS Bolesławiec rozpoczął mecz w składzie: Kizyma, Kapusz, Olesiński, Kowalonek, Skiba, Kwoczka, Puzio, Gudzowski, Wolski, Bochnia, Pochwała. Ponadto zagrali: Dmuchowski, Kuczyński, Zagórski, Medyński, Posadowski.

Przed BKS-em pozostał ostatni mecz kontrolny. 7 marca, (w niedzielę) bolesławianie zmierzą się się z Rybakiem Parowa (klasa A). Sparing będzie rozegrany na stadionie przy ulicy Spółdzielczej w Bolesławcu. Początek, godzina 11:00.