Tom Cruise nie wysadzi słynnego mostu! Obiekt ma przejąć marszałek

Tom Cruise nie wysadzi słynnego mostu! Obiekt ma przejąć marszałek
fot. Wikimedia Commons (Mark Voigt) Marszałek dolnośląski Cezary Przybylski podzielił na swoim profilu facebookowym informacją dotyczącą przejęcia przez UMWD linii kolejowej nr 283 z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.
istotne.pl 183 umwd, kolej

Reklama

Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląsiego:

Linia kolejowa nr 283 z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego, która przebiega przez most nad Jeziorem Pilchowickim, zostanie przejęta przez Samorząd Dolnego Śląska. To ważna część naszego wielkiego projektu rewitalizacji nieczynnych szlaków kolejowych i przywracania na nich połączeń pasażerskich.

Nieczynną obecnie linią nr 283 zarządza PKP PLK, a nieruchomości w jej obrębie są własnością PKP S.A. Jako samorząd województwa złożyliśmy niezbędne do przejęcia linii dokumenty w obu państwowych instytucjach kolejowych. Aby linia została przekazana samorządowi Dolnego Śląska, PKP PLK i PKP S.A. muszą wypracować między sobą kwestie formalno-prawne, a następnie zgodę na przekazanie linii na własność samorządowi musi wydać Minister Infrastruktury.

I dodaje:

Oczekujemy, że stanie się to w bliskiej przyszłości, o co sukcesywnie zabiegamy. Jednocześnie, już teraz jesteśmy gotowi przejąć od PKP PLK zarządzanie linią nr 283 pod pewnymi warunkami, aby rozpocząć przygotowanie jej do rewitalizacji.

Szczegóły na facebookowym profilu Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa. O całej sprawie wielokrotnie informowaliśmy na naszych łamach, m.in. w materiale Tom Cruise nie wysadzi mostu w Pilchowicach! Obiekt trafił do rejestru zabytków.

Reklama