Odzyskali busa skradzionego w Niemczech. Podejrzany na widok radiowozu uciekł do lasu

Odzyskali busa skradzionego w Niemczech. Podejrzany na widok radiowozu uciekł do lasu
fot. KPP Bolesławiec 35-letniemu obywatelowi Ukrainy grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, kradzież, paserstwo

Bolesławiecka drogówka w czasie nocnego patrolowania strefy ekonomicznej w gminie Nowogrodziec zauważyła mężczyznę stojącego przy busie. Ten na widok radiowozu wbiegł do pobliskiego lasu. KPP:

Pojazd był bez tablic rejestracyjnych i bocznej szyby od strony kierowcy, natomiast we wnętrzu samochodu policjanci znaleźli zagłuszacz GPS i wyrwaną stacyjkę.

Na tym jednak nie koniec. Mundurowi:

W pobliżu busa, w samochodzie osobowym, zatrzymany został 35-letni obywatel Ukrainy, jego pojazd również był wyposażony w zagłuszacz GPS. Dodatkowo w osobówce mundurowi znaleźli polskie tablice rejestracyjne przypisane do takiego samego modelu auta jak to pochodzące z kradzieży.

Pojazd, który jak się okazało, został skradziony w Niemczech, odzyskano, zanim właściciel zdążył zgłosić kradzież. Wartość samochodu to 90 tys. zł.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany Ukrainiec był wspólnikiem kierowcy busa. Cudzoziemiec usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu od trzech miesięcy do nawet pięciu lat odsiadki.