tekst zlecony

Które trendy zawładną naszymi sercami w 2021 roku?

Które trendy zawładną naszymi sercami w 2021 roku?
fot. halomeble.pl Ekologia, przywiązanie do naturalnych materiałów, wykorzystanie barw ziemi – to główne nurty, wyznaczające tegoroczne trendy wnętrzarskie.
istotne.pl 1 meble, sypialnia, miasto jelenia góra

Reklama

Co jeszcze w trawie piszczy? Jakie akcenty, kolory i faktury mogą Cię zainspirować przy urządzaniu własnego „M”?

Barwy ziemi – łagodne i otulające odcienie

W tym roku w modnie urządzonych wnętrzach królują barwy ziemi – terakota, beż, oliwka. Świetnie nadają się one do komponowania z innymi elementami wystroju. Są wśród nich również meble w stylu skandynawskim. Nie trzeba zatem wyrzucać wszystkiego, co się do tej pory w domu zgromadziło – wystarczy umiejętnie je tylko ze sobą łączyć.

Kwieciste tapety obfitujące w różowy, żółty i czerwony kolor

Gustownie urządzone wnętrza to również te tętniące życiem. Salony i sypialnie zyskają efektowne zdobienia w postaci kwiecistych tapet. Wnoszą one ogrom świeżości, ciepła i uroku. Peonie, róże, fiołki, bzy – inspiracji jest co niemiara. Biofilia, czyli miłość do natury, może mieć jeszcze wymiar w postaci dekorowania domowej przestrzeni zielonymi roślinami. Z mody nie wychodzą kwiaty doniczkowe zawieszane pod sufitem, które wprowadzają do wnętrza wyjątkowy klimat.

Naturalne materiały w kuchni, salonie i w sypialni

Drewno, rattan, bambus, len – to tylko niektóre naturalne materiały, które wnoszą do mieszkania więcej przytulności. Człowiek stara się zbliżyć do tego, co utracił, przeprowadzając się do zabetonowanych miast. W takim wnętrzu można poczuć się niczym w azylu, którego za żadną cenę nie chce się opuszczać. We wnętrzach w 2021 roku pojawia się także kamień czy ceramika. Na łóżkach dumnie prezentują się – wykonane również z naturalnych surowców – koce i pledy. Ogromnym powodzeniem cieszyć się będą zwłaszcza te uszyte z bawełny bądź z lnu.

Bioplastik – nowy trend na 2021 rok

Bioplastik to materiał wykonany z roślin, którego zaletą jest bezproblemowy rozkład. Produkty tego typu są w 100% odnawialne. Bioplastik, inaczej PLA, a więc polilaktyd stanowi polimer pochodzenia naturalnego, do produkcji którego stosuje się kukurydzę lub trzcinę cukrową. Z wyglądu mocno przypomina plastik, choć w rzeczywistości wcale nim nie jest.

Japandi – alternatywa dla minimalistycznych wnętrz

Dla tych, którzy jeszcze o nim nie słyszeli, mamy krótkie wyjaśnienie. Otóż japandi to połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego. Jego głównymi wyznacznikami są: ład, harmonia i uporządkowanie. Brak nadmiaru bodźców pozwala się wyciszyć i odpocząć. Jasne kolory (beż, biel, zieleń), brak przypadkowych przedmiotów, naturalne materiały – to wyznaczniki tego stylu.

Scandi boho – szacunek do natury

Propozycji stylu scandi boho może być bardzo wiele. Inspiracje nim można znaleźć na portalach takich jak Pinterest czy Instagram. Ceramika, len, bawełna – tego typu naturalne materiały mocno go definiują. Nie brakuje też, wyjątkowo modnej, trawy pampasowej.

Inspiracje stylem art deco

W 2021 roku modne będą również inspiracje stylem art deco. Meble wykonane z drewna, marmur, szkło i kuliste oświetlenie z mlecznymi kloszami – tego typu klimat skradnie niejedno serce. W tym stylu dużą wagę przykłada się do zastosowania wysokiej jakości materiałów.

Reklama