Śmiertelnie potrącił 82-latka na pasach i uciekł. Grozi mu do 12 lat więzienia

Śmiertelnie potrącił 82-latka na pasach i uciekł. Grozi mu do 12 lat więzienia
fot. KPP Lubin 40-letni mężczyzna został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony. Sprawca tragicznego wypadku odpowie za swoje czyny przed sądem.
istotne.pl 183 policja, wypadek

Do tragicznego wypadku drogowego na przejściu dla pieszych doszło 11 maja, około godz. 21.30, w Lubinie. – Kierujący pojazdem nie udzielił pierwszeństwa dla prawidłowo poruszającego się przechodnia – informuje aspirant Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Jak wynika z naszych wstępnych ustaleń, pieszy przechodził przez ul. Hutniczą, kierując się w stronę ul. Topolowej. Kiedy kończył pokonywanie przejścia, został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy. Na miejscu zginął 82-letni lubinianin.

Sprawca uciekł z miejsca wypadku, nie udzieliwszy pomocy pokrzywdzonemu. Rzecznik:

Pojazd sprawcy szybko ustalono.

Mężczyzna, którego dane również ustalono, porzucił pojazd na terenie miasta. W trakcie czynności zmierzających do zatrzymania sprawcy, ten sam zgłosił się do komendy. Mundurowi:

W chwili zatrzymania był trzeźwy, a narkotest nie wykazał w jego organizmie obecności środków odurzających czy psychotropowych.

40-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozić mu może od dwóch do nawet dwunastu lat więzienia. Policja:

Wszystko wskazuje na to, że główną przyczyną tej tragedii był pośpiech i nadmierna prędkość. Dlatego Policjanci APELUJĄ – ZWOLNIJ! Jedź ostrożnie i dokładnie obserwuj otoczenie. Nadmierna prędkość skraca Ci czas na reakcje. Znaki są po to, by chronić Ciebie i innych użytkowników drogi.

Odszkodowania Biuro Ronin Bolesławiec - www.biuroronin.plOdszkodowania Biuro Ronin Bolesławiec - www.biuroronin.plfot. istotne.pl